Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdv! Van az autómban egy...

Üdv! Van az autómban egy 500-as láda egy 270-es erősítő párossal! Elhalgatott a mély, valakinek ötlet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Minap egyik pillanatról a másikra elhalgatott a mély a kocsiban! Erősítő jó,zöld led megy rajta! Ládából tányért kivettem,kábelei rendben,visszarak,pár percig ez után szólt,de nem szépen,azóta megint csend! Valakinek volt már ilyen,mi lehet a baj?

2014. júl. 17. 05:19
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

Két erősítő van ugyanarra a hangszóróra kötve párhuzamban? Elég érdekes bekötés és lehet, hogy pont ez a baj.

Én ellenőrizném az erősítők bejövő RCA kábeleit is, lehet hogy valami frekvencia-szinkron miatt üti egymást a két erősítő kimenete, a két erőlködő pont ellenfázist küld és túlterhelés miatt letilt a végfok.

2014. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nemm,egy szimpla hidalt bekötésről van szó! 270W-os az erősítő,500W a láda! Tegnap este szétkaptam,mert ugye elhalgatott! Látszatra semmi gond,membrán,forrasztások helyökön,kábelek nincsenek kicsúszva,visszaraktam a tányért a ládába,visszaköt a hangszórókábel,kulcs be,és szólt kb fél percig,de nem szépen! Az erősítő működik,mert a kalaptartóban lévőket meghajtja!
2014. júl. 17. 22:00
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

A kalaptartó-hangszórók az amúgy hidalt csatikról mennek, vagy külön kimenetről?

Ha ugyanarról a kimenetről, próbáld ki, lekötött bal-jobb hangszórókkal is megáll-e a hidalt mélyláda.

Lehet, hogy betegesednek a végfokok és bemelegedve nem hajt már hídban.

2014. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
MEgvolt a hiba! A ládában a negatív szál,ami a membránhoz megy megtört a mágneshez közelebbi oldalon! Felénél elcsíp,saru,másik drót saru,ráforraszt,és azóta szól! Köszönöm az eddigi kommenteket!
2014. júl. 20. 08:27
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Hahh, akkor sima kontakthiba és a rezgéstől "kussolt el" egy idő után.

Régi bölcsesség szerint először minden problémára a legegyszerűbb megoldást kell keresni. :D

2014. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!