Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Létezik majdnem "ingyenenergiá...

Létezik majdnem "ingyenenergiát" termelő mágnesmotor?

Figyelt kérdés
nem a homályos és kamu youtube videókra gondoltam hanem valami olyasmire ami nektek van. és müködik.
2014. aug. 15. 17:15
 1/9 Gugu Gabor ***** válasza:
54%
Majdnem ingyen energia nincs, van pld nap energia, amit otthon tudsz hasznosítani és "ingyen van" csak a cucc kerül pénzbe, (jó sokba)
2014. aug. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy van napenergia meg viz meg szélerőmű, mágneses hatásokkal előállitott mozgási vagy elektromos motort kérdeztem.
2014. aug. 15. 17:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Olyanom van ami kisebb energia befektetésével nagyobb energia kivételére képes.
2014. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
megmutatnád nekem?
2014. aug. 15. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Még nem szabadalmaztattam
2014. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 alfonz64 ***** válasza:
82%

Elvileg ennek a csókának van: [link]


Meg valamelyik Magyar egyetemen tudnak többlet energiát kivenni és matematikailag bizonyított, tanárok által megépítve. Csak vagy 10 tonna és vagy 20% plusz energiát termel. Van még az Égely féle de ott nincs működő megvásárolható motor.

2014. aug. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem létezik. Illetve lehet hogy létezik, de mi arról nem fogunk tudni egy hamar.
2014. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem létezik, mivel a "motor" definíciószerűen az a dolog, ami az energiát mozgássá alakítja. Ha a generátorra gondolsz, abból sincs olyan, ami többet termel, mint amit felhasznál, a fizikával ugyanis kekeckedni nem lehet. Még tényleg a napenergia a legjobb, de abból is inkább a hő->gőz->generátor vonulat, ez a közvetlen áramot termelő napcellás nagyon gyerekcipőben jár még, pár éve még a gyártója szerint is több energiába kerül legyártani, mint amit élettartama során visszaad.
2014. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

"Létezik majdnem "ingyenenergiát" termelő mágnesmotor?"


Összetett kérdés ez, mivel:


- mivel senki nem képes átlátni az egéssz világon történteket, ami az energetikai találmányokat illeti, igy objektiv okokból senki nem lehet biztos abban, hogy létezik e mint találmány vagy sem. Kivéve akkor, ha az válaszol, akinek van pozitiv eredménye, mint pl. én.


- az "ingyen" szó inkább gazdasági fogalom, mint természettudományos/müszaki. Ingyen energia lehet akkor, ha pl. te használod azt fel, amiért más fizet.


- a motor általában mozgási energiát szolgáltat a kimenetén. pl. a tengely forgónyomatéka. Különbözö motorok léteznek, pl. attól függöen milyen energiafalytából alakitanak át energiát mozgási energiává. Lényeges még az átalakitás hatásfoka. Mennyire hatékonyan képes egy adott fajta energiának adott mennyiségét átalakitani mozgási energiává. Az energiakonverziókra jellemzö az, hogy egy zárt rendszernek soha nem lehet 100% on felüli a hatásfoka.


Igy mint kérdés, fel lehetne tenni ilyeneket pl.:


- Létezik e ingyenenergia? Válasz: Igen, pl. ha apád fizeti a villanyszámládat :).


- Létezik e olyan motortipus, amely kimenetén nagyobb nyomaték jelenik meg, mint amennyi annak az energiamennyiségnek megfelelhet amit belevezettünk?

Válasz: Igen(!!!). Akkor ha a motor tengelyomatékát nem csak a befektetett energia szolgáltatja, hanem folyamatosan megujuló energia is, amit hozzáadhatunk a tengelynyomatékhoz. Ezt készitettem el én 2011 ben. Mágnesinga motor, melyet rövid áramipulzusokkal táplálok. Hasonló elven készithetö motor, amely a gravitációt használja fel mint forrása a kimeneti mozgási energiának (ezt nem én készitettem el).

2021. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!