Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy valaha is olyan állások lesznek Magyarországon amik elfogadhatóak, minden szempontból?

Figyelt kérdés
Nem vagyok válogatós,de például mi lenne, ha nem gyárak települnének be ide ,hanem normális robot nélküli cégek amik nem csak a termelésre mennek,hanem mondjuk innovatívak is. Mi lenne ha nem mi lennénk európa termelő gyarmata?

2014. júl. 19. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem elég sok innovatív cég van Magyarországon, és szerintem a nem szakmai munkát (titkárnő, recepciós, karbantartó) ők sem fizetik túl. Egyébként nem igazán értem a kérdésed komám, te milyen melót szeretnél?


Aki innovatív munkakörben dolgozik (pl. fejlesztőmérnök), annak nyilván nem az a kérdés, hogy hány gyár települ ide, mert valószínűtlen, hogy egy gyárban fog melózni. Ugyanez fordítva, aki gyári munkás, azt nem fogják felvenni fejlesztőmérnöknek, mert nincs hozzá képesség.


Vagy mit értesz innováció alatt.

2014. júl. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
^ Így van ahogy az előző írja.
2014. júl. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
elsővel egyetértek! mit vársz? egy gyári munka mindenhol ótvar, külföldön is. több a pénz, persze, de a megélhetés is. gyári munkás, takarító, stb sehol nem fizetik túl és nem becsülik őket, lévén könnyen cserélhetőek.
2014. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gyári munkáért csak magyar szemmel nézve kapsz több pénzt, ami ott bizony minimálbérnek számít.
2014. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
juj de lehordjátok a gyári munkásokat,nem akarom megvédeni őket nehogy bárki is félreértsen, csupán arra akartam célozni ezzel,hogy vannak külföldön olyan helyek ahol elérhető cél a szakmai fejlődés.Példának okáért testvérem cnc programozó KÜLFÖLDÖN, neki is ezt tűzték ki célul a cégnél ahol dolgozik, hogy minél precízebb , komplexebb feladatokat hajtson végre a SAJÁT fejlődésért. Itthon ugyanezen munkakörben együtt dolgozott az érettségivel rendelkezőkkel és semmiféle szakmai fejlődést nem kínáltak számára,két cégnél is volt így, plusz a fél fizetés zsebbe jött neki. Jó persze ez is csak egy példa,de ha itthon nincs két diplomád, két felsőfokú nyelv vizsgád, 5 év tapasztalatod véged.
2014. júl. 19. 19:40
 6/12 Napfonat válasza:
Itthon minden esetben véged! Egy tanár például milyen f.s fizetést kap? Előbb kapjanak ők is 2500-3000 eurós fizut, mint kint nyugaton, aztán jöhetnek a gyári munkások bérei.
2014. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, pölö a Morgan Stanley-nél, vag a Robert Boschnál elég sok az innovatív állás. Mihez értesz?
2014. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Előbb kapjanak ők is 2500-3000 eurós fizut, mint kint nyugaton, aztán jöhetnek a gyári munkások bérei."


Egy tanár? Miért pont ők?

2014. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Napfonat válasza:

Mert ők tanítják meg a gyári munkásokat is!!!

Ha nincs tanár, nincs gyári munkás sem! Sőt, nincsen senki tanár nélkül, még orvos sem! Igaz, nekik is emelni kéne a fizetésüket, kb. 3000 euróra

2014. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Mennyi az esélye? Nagyon egyszerű!0.
2014. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!