Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Villamosmérnöknek akarok...

Villamosmérnöknek akarok lenni, mit kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés
11. es vagyok és már most el akarom kezdeni, az hogy matematika és fizika kell hozzá az oké,de konkrétan mit tanulnak a főiskolán?
2010. jan. 14. 16:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök akarok lenni* ,bocsánat :D
2010. jan. 14. 16:21
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát matematikából, próbáld megérteni a magasabb szintű dolgokat integrálás differenciálás, illetve fizikából az elektromosságot és elektromágnességet. Tanulmányozd át ezt: [link] ez BME villamosmérnöki képzésének programja.
2010. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
49%
Nem tudom,jól látom?Tényleg 11 éves vagy?És már ilyenen jár az eszed,hogy mit kell tanulni a villamosmérnöki karon!?Az én fiam 17 éves korában kezdett el érdeklődni,ő is vill.mérnök akart lenni.Lett is!Az előttem hozzá szóló már adott tanácsot,fogadd meg!Sok újat nem tudok mondani,csak annyit,hogy borzalmas nagy akarat kell hozzá,hogy elvégezd,mert azt tudnod kell,hogy az ország egyik legnehezebb egyeteme,ami után érdeklődsz.Az én fiam a gimnáziumban végig jeles tanuló volt,a humán tantárgyak nem nagyon érdekelték,ezért nem lett kitűnő tanuló. Mégis 7 -azaz hét évébe került mire elvégezte.Egy párszor belenézte a könyveibe,de gyorsan vissza is adtam neki,mert be kellett látnom,hogy tökhülye vagyok hozzá!Szóval gondold át,tényleg ezt a szakmát akarod kitanulni?Egyébként,egy biztos:nem lesz elhelyezkedési nehézséged!Kapkodnak utánnad a fejvadászok,neked csak egy lesz a dolgod:válogatni az ajánlatok közül(tapasztalatból beszélek)Ja,és még valami:Mikor elvégezted X év után az egyetemet,a munkahelyeden újra kell kezdened tanulni mindent,mert azt amit csinálsz,biztos nem tanították!Hiába,itt is igaz a mondás:non skolae,sed vitae discimus!Sok sikert!
2010. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

utolsó: TIZENEGYEDIKES.

amúgy engem 14éves LÁNY létemre érdekel ez az egész.. szerintetek normális?:D

2010. febr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
integrálás deriválás ,elekromágnesesség elektromosság , informatika
2010. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!