Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha szétdurran a villanykörte,...

Ha szétdurran a villanykörte, az akkor (és csak akkor) lehetséges, ha éppen felkapcsoljuk a villanyt? Működő égőnél ilyen nem történik meg?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Előfordulhat, de ritkábban. Bekapcsoláskor az izzó egy jókora áramlökést kap, szinte mindig ilyenkor ég ki, vagy durran el.
2014. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Villanykörte? :O


Hol szedtél te ilyet?

2014. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Működő égőnél is el tud durranni, ha hirtelen lehűl a búra. Ha például ilyenkor lefröcsköli valaki az izzót, akkor bizony eldurran.
2014. aug. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aha, csak ekkor?

Ha eldurran, az szilánkok veszélyesek?

2014. aug. 21. 10:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Persze, veszélyesek. De Edison óta nem hinném, hogy sokan súlyosan megsérültek volna :) Arról nem is beszélve, hogy ha valamiféle lámpa búra van, ami egyrészt megvédi az izzót, másrészt ha ilyen baleset történne, akkor felfogja.


Ha elpukkant az égő, akkor óvatosan össze kell szedni a szilánkot, áramtalanítani a világítótestet, és egy fogóval szépen ki lehet csavarni a bent maradt részt.

2014. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Én többször is lefejeltem működő lámpát izzóstól, de nem lett belőle semmi bajom. Ennyire biztonságosak a maiak, vagy nekem volt szerencsém?

Sima hagyományos villanykörténél pórul jártam volna?

2014. aug. 25. 12:53
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a fa_ak fejelgetsz te egy k_a lámpát, már ne haragudj...
2014. aug. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ugráltam, és olyan magasat ugrottam... ^^
2014. aug. 27. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!