Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy tudok csinálni elemet...

Hogy tudok csinálni elemet aprópénzből, sóból, ecetből, alufóliából úgy hogy a villanykörte működjön? ÉS EZ LEHETSÉGES!

Figyelt kérdés
Más kísérletre is nyitott vagyok.
2011. okt. 27. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Galvánelem... hát, kitartónak kell lenned, ha apróval akarod megoldani, szerintem annak nagyon kicsi a felülete, az alufólia meg nagyon vékony, ha az oxidréteget "elfogyasztjuk", hamar kilyukadhat. Szerintem ez ötletesebb és könnyebben kivitelezhető, illetve látványosabb kísérlet, bár szénrudat egy picit drágább beszerezni (valódi rajzszenet felesleges, inkább operáld ki egy grafitceruza belét):


[link]

2011. okt. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, megnéztem az oldalt, de inkább olcsóbb megoldás kéne.... a grafit ceruza nem drága az oké, csak házi cuccok a jók a kísérlethez, mert nem hinném hogy be tudok szerezni üvegrudat....
2011. okt. 28. 16:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Természetesen nem 220V-os villanykörtéről van szó!

Egy 3V-os, 0.1 amperes kis körtécske meg elmegy pár elemről.

2011. okt. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!