Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » EZ mitől lehetséges? Vagy...

EZ mitől lehetséges? Vagy hogy? Ezt nem értem. (erősítő)

Figyelt kérdés

van egy erősítőm és olyan problémája van, hogy ha a hangerőt kb a feléig tekerem, akkor ugye értelem szerűen hangosodik fél hangerőig, utána ha tovább csavarom fél hangerőnél,(nem hangosodik semmit illetve szinte minimálisat vagy szinte észrevehetetlenül keveset) de viszont a hangszóró meg ki fűstől.


már majdnem leégettem így egy hangszórót,


szóval az áramot pumpálja bele, de a hangot meg nem ???


.


a csatlakozók rendben, PC-ről, tabletről, de még sima magnóról is próbáltam, és mindig ugyan ez az eredmény :(


egyébként egy 94-es SONY TA-F110-ről lenne szó


[link]


bármilyen segítséget meghallgatok...


előre is kösz !


2014. aug. 8. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A hangszóró teljesítménye megfelelő az erősítőhöz képest?
2014. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, az erősítő 4-16ohm-ig a hangszórö pedig 6ohm-os.
2014. aug. 9. 06:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Oké! És watt-ban? A hangszórónak legalább 20%-al "erősebbnek" kell lennie az erősítőnél. PL: egy 100 wattos erősítőhöz 120 wattos hangfal való legalább.
2014. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
25 wattos maximum a hangszóró az erősítő meg 40w
2014. aug. 9. 15:12
 5/15 anonim ***** válasza:

A 40 wattos erősítőre 25 wattos hangfalakat csatlakoztattál ne csodálkozz semmin!


A 40 wattos erősítőhöz minimum 50 wattos hangfalak valók de a 60 wattos lenne az optimális.

2014. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Rendben!


Akkor szóval senki sem tudja mi lehet a baj...

2014. aug. 10. 06:24
 7/15 anonim ***** válasza:

"szóval az áramot pumpálja bele, de a hangot meg nem ???" ez így elég vicces :D bocs h megszóltam.


Amúgy előző jó nagy bődült baromságot írt.

A hangszóró sosem torzít, ha nem olcsó kínai. Ha torzítást hallasz, az 99%-ban azért van, mert az erősítő torz jelet küld a hangszórónak. Éppen ezért szoktunk 2-3x akkora erősítővel hajtani egy hangszórót, mint a hangszóró folyamatos terhelhetősége. Egy 100 wattos erősítővel elég nehéz leégetni egy 50 wattos hangszórót. Sőt, szinte lehetetlen. Egy 10 wattos erősítővel leégetni egy 100 wattos hangszórót pedig ku_a egyszerű. A hangszórónak a legnagyobb ellensége az egyenáram és a torz jel. Ha te az erősítőt túlhajtod, torz jelet küldesz a szórónak vele, leégeted a fenébe.


Előtte is volt ilyen probléma, vagy most egyik pillanatól a másikra jelentkezett? Elképzelhető hogy ennyit tud az erősítő.

2014. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem,sokkal többet tudott, ugyanezekat a hangszórókat kb 60%-on már szinte szét durrantotta,

Most meg ha rácsavarom az erősítőtt 50%-ig addig hangosít utána már semmit csak elfüstölné a hangszorókat,



Ezért írtam hogy mi ez, vagy hogy van aki ért hozzá -e estleg,

27-éves ember vagyok, nem 15 éves hülyegyerek aki kötözgeti a szart a fossal.


Eddig tökéletesen működödt, pár napja csinálja ezt, és gondoltam fölteszem erre a gyökér oldara ezt a kurv.a bonyolúlt kérdést.

2014. aug. 10. 15:41
 9/15 anonim ***** válasza:

Jól van na nem esett le a kérdésből, hogy már az elejétől ilyen, vagy valami hiba miatt lett ilyen.


Próbáld ki másik hangszóróval. Ha azzal is ezt csinálja, akkor ott valami nagy gebasz van a végfokkal. Ha nem, akkor a szóró tekercse sérült.

2014. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

""Egy 100 wattos erősítővel elég nehéz leégetni egy 50 wattos hangszórót. Sőt, szinte lehetetlen. Egy 10 wattos erősítővel leégetni egy 100 wattos hangszórót pedig ku_a egyszerű""


Ekkora bődületes szamárságot csak olyan írhat aki végkép nem ért az elektronikához!!!!!!

2014. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!