Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet egy egérből...

Szerintetek lehet egy egérből kormányt csinálni?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy egy szétszerelt egeret használnék egy pc kormány alapjaként. Pl.:a görgőhöz csinálnék egy áttételt és ahogy a kormány fordulna úgy a görgő is.

Szerintetek ez így megoldható, vagy van más fajta módszer amivel ezt meg tudom csinálni?



2014. szept. 14. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van ilyen régi golyós egered, akkor próbáld megépíteni legóból vagy fémépítőből.

Régen, mikor még analóg joystickek voltak, egy haverom épített működő kormányt, asszem ott egy potmétert kellett használni, és annak az ellenállás-értékeit olvasta be a csatolókártya egy AD-konverterbe.

2014. szept. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen instrukciók a neten, a legtöbb úgy kezdődik, hogy "fogj egy kontrollert, és barmold szét", és úgy végződik, hogy egy elég ocsmány, gány alkotás a vége.


Itt van viszont egy egeres megoldás: https://www.youtube.com/watch?v=M5t726m1LiE - bár itt is ronda a végeredmény (egy vécépumpával kormányoz a pali), de ezt még finomíthatod jócskán, a tiéd lehet sokkal szebb is.

2014. szept. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát szerintem sikerül majd jobb külsőt adni neki de be kell vallani nem rossz megoldás :D
2014. szept. 16. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!