Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van 1 50ccm robogóm, ha...

Van 1 50ccm robogóm, ha egyenesen tartom a kormányt, akkor jobra áll a kerék, kicsit balra kell tartani, hogy egyenes legyen és ez nagyon zavaró. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Jobb esetben csak görbén van a kormány felfogatva. Akkor azt kellene megigazítani.

Rosszabb esetben kapott egy "kis" pofont és el van görbülve az első villa. Vagy ha olyan a kialakítása akkor a kormánykiflik is lehetnek csavarodva.

Ez esetben szét kell bontani az elejét és minden alkatrészt ellenőrizni. Ami nem épp egyszerű, főleg ha nincs megfelelő precíz mérőműszer hozzá.

2013. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából kapott 1 ütést, de én nem látom rajta, hogy görbe
2013. júl. 17. 13:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem látod rajta hogy görbe akkor az miért van hogy görbén álla a kerék?

Naugye, hogy görbe.


Nekem nagymotorral volt ugyanez. Bár nem tudom hogy a robogódnak milyen a felépítése. De nálam a villaszárak is görbék voltak. De ezt sem lehetett látni. Esztergába fogva és indikátor órával mérve viszont rögtön kiderült.

Valamint a kormánykiflik is meg voltak csavarodva. Na ezt nem sikerült lemérni, csak szemre, nagyjából, egyenes felülethez téve lehetett látni azt mintha lenne benne egy pici kanyar(nem tusom volt-e 1mm). De ez még akkor is sok volt amikor a villaszárak ki lettek egyenesítve.

Kormánykiflik cseréje megoldotta a problémát.

2013. júl. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50ccm szupermotónál egyszer nekem is elgörbült. Parasztozzatok le, de én nem méregettem. Balra volt kicsit csavarodva a villa, a kormány állásából tűnt fel. A motort leparkoltam egy fal mellé (balra volt a fal), erősen a lábaim közé fogtam, a kereket a falnak fordítottam, és elkezdtem a kormányt nyomni erővel balra, amíg jó nem lett. Nekem bejött, szóval merem ajánlani, de ha hülyén hangzik, akkor csinálj vele, amit akarsz... Ez a legolcsóbb módszer, és robogónál elég...
2013. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha jól mozognak a teleszkópok és nem akarod nagyon szétszedni, akkor ha a kormánykifliknél fellazítod a teleszkópszárakat, akkor könnyebben ki tudod egyenesíteni a kormányt. Bár tényleg az lenne az igazi, ha leellenőriznéd. Ha nincs eszterga és indikátor óra, akkor a telószárat síküvegen görgetve is meglátod ha görbült.
2013. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igen én is próbáltam visszafeszíteni, de nem sikerült :D

Holnap elviszem szervizbe majd ott megcsinálják, úgyis kell gyapot a kipuba is.

2013. júl. 17. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!