Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne a 180 fokos pc...

Hogyan lehetne a 180 fokos pc kormányt házilag 900 fokosra csinálni?

Figyelt kérdés
Régebben olvastam róla de már nem tudom hol... meg tudták csinálni de leírás nélkül nehéz. Ötlet? Esetleg csinált már valaki ilyet?
2013. febr. 3. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Házilagosan nem hinném, hogy meg lehetne oldani.

Nem elég ugyanis kiiktatni az ütközőt ami a forgás végpontjában megakasztja a forgást, hanem a kormány tengelyen lévő potméterből is egy másik kell, ami lehetővé teszi, és érzékeli az ilyen nagymértékű elfordulást.

És akkor még a kormány "agyában" lévő elektromos dolgok átkalibrálásáról nem is tettem említést.

2013. febr. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor felejtős a dolog.. :(
2013. febr. 4. 15:57
 3/6 Dávid19970808 válasza:
Szia.Én csináltam ilyet és jó is volt csak eladtam.Úgy kell hogy teszel valami áttételt fogaskerekekből ami lassít, hogy te még forditassz pl.:2 kört a kormányon addig a poti ugyan annyit forduljon mint eddig.
2013. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 peeat válasza:

ha pl egy 10 kohmos potméter van ott akkor egy ugyanilyen potmétert kell helyére berakni csak annyi hogy többfordulatú legyen és kész az elektromos dolgokhoz nem kell hozzányúlni :D (az ilyen több fordulatos potméter drágább ha egyszerűen megoldható akkor a megfelelő áttétellel olcsóbb megoldás csak nem mindig van elég hely ehhez )

az ütközőt érdemes a nagyobb fordulószögnek megfelelően kialakítani így kíméled a potmétert nyákot stb

2014. márc. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 drydragon válasza:

Sziasztok! Valaki elmagyarázná nekem ez hogyan is működik van egy Manta mm622-es kormányom és kiakarom cserélni benne a potmétert hogyan kell kicserélnem és mit kéne rajta buherálnom mellé vagy azt hogy hogyan lehet megcsinálni azt az áttételes dolgot amit felettem írtatok

Köszönöm!

2017. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem erről olvastál: [link]
2019. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!