Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért számol pontatlanul a...

Miért számol pontatlanul a számológépem?

Figyelt kérdés
Victoria GVT-736-as tudományos számológépem van. Azt hiszem jól állítottam be a módot is. De akárhogy állítom, a tangens 45 fok neki egyenlő 1,619775-el!! Pedig ugye egynek kéne lennie.. Jól számol, de a tangens, szinus, koszinusz, stb.-vel bajban vagyok! Nem tudom mit csináljak vele h jó legyen...

2014. szept. 23. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy állítottad be, hogy a 45-öt radiánban értelmezi, ellenőriztem az EL-531 gépemen. Ekkor ad ki 1,619... értéket 1 helyett. Fokban 1-et ad annak rendje szerint.
2014. szept. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jól beállítva. Radiánban számolja a szöget, te pedig fokban akarod számolni.

Keress a beállításokban olyat, ahol a "Deg"l "Rad" és "Grad" lehetőségek közül lehet választani, és ott válaszd a "Deg"-et.

2014. szept. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az EL-531 típusú gépemet ha kikapcsolom és ismét be, akkor "deg" alaphelyzetbe áll és fokban számol. Próbáld "újraindítani" te is a számológépedet.
2014. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, rengeteget segítettetek!! :) Kicsit sokáig kerestem, de nektek hála végre meglett még + 10 perc után! :D :)
2014. okt. 7. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!