Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez legrosszabb esetben kiégeth...

Ez legrosszabb esetben kiégetheti a ház 230 v-os hálózati áramkörét, vagy védene a ház elektromos biztosítéka? (tuđjátok, ott fönn a bejárati ajtó felett)

Figyelt kérdés

Van egy 153 watt-os ATX tápom, ismerőstől kaptam, állítólag egyszer becsapott a villám a házukba, és elmondása szerint "akkor romlott el a táp".

Az üvegcsöves biztosítékban a szál valóban szó szerint szétfüstölt, de egyéb károsodást nem véltem felfedezni benne.

Viszont mivel az üvegbiztosíték forrasztva volt (nem pedig lepattinthatós fémtartóban, mint egyes ATX tápoknál láttam már), ezért azt csináltam, hogy leforrasztottam a tropára ment biztosítékot, és a csatlakozási pontjait egyszerűen átforrasztottam egy rövid, 0.1 mm-es rézhuzalokból sodort kábeldarabbal.


A kérdésem, hogy legrosszabb esetben is időben működésbe tud-e lépni a ház kapcsolgathatós biztosítékrendszere, vagy rosszabb is történhet?



2014. okt. 8. 23:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"működésbe tud-e lépni a ház kapcsolgathatós biztosítékrendszere"

Arra találták ki, zárlat esetén leold, de ezt nem célszerű naponta többször gyakorolni.

De az olvadóbiztosító vastagabbra patkolása alapvető hiba. Gondold át: az eredeti biztosíték kiolvadt már valamiért. Ha vastagabbra patokolod, azzal a tápegység esetleges hibáit még nem javítod meg, viszont lehetővé teszed, hogy a sérült rész több áramot vehessen fel és így Föld körüli pályára állhasson.

2014. okt. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A biztosíték le fog oldani, csak addigra lehet hogy lerobban a fejed.
2014. okt. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
így ki is gyulladhat a tápod
2014. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A fejem biztos nem fog lerobbani, mert van annyi eszem még nekem is, és kapcsolós hosszabbítót tervezek használni, lényegében az lesz most a kapcsoló. Nem is itt van a gond.


Az ATX táp most per-pill. sürgősen kelleni fog holnap, processzort tervezek venni, előre megbeszélten viszek alaplapot a teszteléshez, csak most jöttem rá, hogy nincs hozzá tápom. (Tudom, felelőtlen és szórakozott vagyok)


Legrosszabb esetben az ATX táp felrobbanhat, kifüstölhetnek a kondik, bánom is én, legalább kiderül, hogy egyébként sem volt javítható... na bumm, ugyan ott tartok, mintha nem kockáztattam volna. A fontos viszont, hogy a ház többi berendezése - TV, telefon, hűtő stb., amik egyébként is áram alatt vannak, ne égjenek le.

2014. okt. 8. 23:26
 5/15 A kérdező kommentje:

"így ki is gyulladhat a tápod" - Hogy is mondjam, az már nem az én hibám lesz.

Ugye most szükségem lenne az ATX tápra. Ha ez hibás, nem javítható, valahol tönkrement egy IC, tekercs, zárlatos lett a trafó, úgy, hogy azt én nem látom - mert valóban nem látom -, akkor már lényegében mindegy, hogy tovább porosodik, vagy kipróbálom, és akkor felgyullad (van mellette egy pokróc, ha nagy gáz van, azzal eloltom).


De ha esetleg kiderül, hogy tudna még működni, akkor ha nem kockáztatok, nem derül ki, hogy holnap le tudnám tesztelni az árut, és megint csak táp nélkül maradtam - csak most úgy, hogy meg se próbáltam, de lehetett volna.


Nem tudom, mennyire érthető, amit megpróbáltam most kifejteni?? ...

2014. okt. 8. 23:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Érthető hát, egy villámverte táppal akarod tesztelni az eladó holmit. Gratulálok.
2014. okt. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"egy villámverte táppal akarod tesztelni az eladó holmit"


De akár úgyis fogalmazhatnánk, hogy nem kevesebb, mint a semmi.

De mint kiderült, nem is több.


Ez a "táp" egy irtózatosan de krvära foskotályosul elßä$zott valami. Elég volt rákötni az áramra, már levágta a benti és a kinti biztosítékot is egyszerre, be se kellett ahoz indítani ezt a sátánverését.


Van pár jó nagy kondi rajta, azokat így majd leforrasztom, meg még talán a vezérlő chippeket és a nagyobb ellenállásokat róla, de aztán a maradék panelt a rajtahagyott alkatrészekkel és suttyomban zárlatossá ß@$zódott trafóval olyan irdatlanul de kegyetlenségesen széjjel fogom ripityákra vágni ezt a vaspöröllyel, hogy olyat még nem látott a háromszentség.

2014. okt. 9. 01:11
 8/15 pinkpancser ***** válasza:
A többi eszközre nem lesz hatása, ha rossz tápot használsz. De a villámos tápoknak többnyire kukában a helye! Az a bizti nem véletlenül szállt el benne. Ha pedig ezzel akarsz tesztelni akkor jó eséllyel elküldheted a többi alkatrészt is. Vegyél inkább 3000-ért egy használt minőségi tápot és nem kell lecserélned az egész gépet.
2014. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Vegyél inkább 3000-ért egy használt minőségi"


Hogy a válaszomat kifejezhessem egy reguláris formális nyelvi gramatikával:


G = [{H, h, a, .} ; {α, β} ; S ; P]

P = {

S -> Hα

α -> haα|haβ

β -> ... }


Azaz itt pécsett még egy 200W-os tápegységet sem fogsz megkapni 3000-ért használtan sem, legföljebb valamelyik normálisabb Vaterás/OLX-es/Jófogásos hirdetésben egy normálisabb embertől. De talán még ott sem.


Budapesten esetleg el tudom képzelni, de az mindegy is, mert bitang távol lakom onnét.

2014. okt. 9. 18:32
 10/15 A kérdező kommentje:

Elnézést, ez így tök rossz, javítanék:


P = {

S -> Hα

α -> ahα|ahβ

β -> a... }

2014. okt. 9. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!