Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Az normális, hogy folyamatosan...

Az normális, hogy folyamatosan forog a villanyóra? (Részletesen a kérdésben)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Először is egy kép az óráról: [link] Az egyessel jelölt óra, amire a bojler van kötve folyamatosan forog (valami kedvezményes, vezérelt áram). Sose áll meg. Mindig. Akkor is, ha a kettessel jelölt vezérlő 3 zöld kapcsolója kikapcsolt állásban van. Akkor is, ha a négyessel jelölt kapcsolót, amivel a bojlert lehet lekapcsolni lelököm. Ha a hármast kapcsolom le, ami elvileg az egész órát megállítja akkor már nem. Lekapcsolt zöld gombokkal és lekapcsolt négyes gombbal kb 2,5-3 óránként forog el 0,1 kwh. Ezt többször ellenőriztem.

Igen, voltam bent az ügyfélszolgálaton, az ott lévőknek fogalma sem volt semmiről. Akit felhívtak telefonon az csak hőbölgött és mellébeszélt. Csak azt szajkózták, hogy az egyetlen járható út, hogy bejelentem hibának, ők kijönnek és ha nem találnak hibát az nekem 5000 forintomba lesz. Ha elsőre nem tudják megállapítani, hogy van-e hiba akkor bevizsgálásra viszik az órát, ami nekem további 20 ezer forintomba lesz, ha ott nem találnak semmit.

Most ez egy mocskos nagy vicc. Felteszek egy egyszerű eldöntendő kérdést, amire ha értenének a saját vackaikhoz kapásból kéne tudjanak válaszolni. Ezek után nagyon meg lennék lepve, ha kihoznák bármilyen esetben a 25 ezres vizsgálatukon, hogy az óra a rossz. Az online ügyfélszolgálat ugyanezt fújja. Meg hogy nézessem meg villanyszerelővel... Mutattam az utcánkban lakó nyugdíjas, több éve nem dolgozó szerelőnek, ő mondta, hogy mi mire jó az órában, ezt írtam le, de jobban nem kívánt belefolyni a témába. Azt mondta elvileg ez így nem jó, de lehet, hogy a kettessel jelölt vezérlő elfogyaszt ennyi áramot.

Nézegettem másoknál az órákat, azok nem forognak, igaz egyik sem ilyen. Ezek után másik villanyszerelőnek sem szívesen fizetgetnék ki tízezreket, hogy mondjon egy sokadik variációt.

Tudna valaki tutit mondani? Vagy, hogy hol lehetne ennek biztosra utánaérdeklődni.

Nagyon szépen köszönöm.



#rezsi #áram #villanyóra #mindig forog
2013. jún. 4. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Igy nem lehet tudni, hogy mi hogyan van bekötve, melyik kapcsolo, mérö mit szolgál ki? A fehér doboz mi célt szolgál, mikor szerelték fel? Melyik szolgáltatonál vagy?
2013. jún. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ami biztos EON és fogalmam sincs mikor szerelték fel. Nem mostanában. Nem tudom mióta forog, most lett teljesen véletlenül észrevéve. Előtte sosem néztem.

Innentől azt mondom, amit az utcában lakó Úr mondott, én nem értek hozzá.

A 2-essel jelölt doboz egy vezérlő, amivel központilag vezérlik, hogy mikor kap áramot a bojlered. 3 zöld fül fent van, ha aktiválva van, lent ha éppen le van tiltva. 1-essel jelölt óra tartozik a bojlerhez. Mellette balra a másik villanyóra, amiről minden más megy. 4-es piros kapcsolóval a bojler áramellátását lehet megszüntetni. A mellette levő másik piros a másik bojler. Ez nincs használva, mindig le van kapcsolva. Hármassal jelölt fekete kapcsoló az egész órát, a teljes szekrényt lekapcsolja. Olyat is mondott, hogy ha más készülék is erre a kedvezményes vezérelt órára lenne kötve, akkor le sem plombálták volna.

Mire gondolsz amúgy? Mitől nem megállapítható?

2013. jún. 4. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Az nem állapithato mag, hogy mi van még ugyanarra kötve. Csak ugy tudog feltérképezni, ha szépen minden fogyasztot lekapcsolsz és elkezded sorban bekapcsolni. Ha minden fogyasztod (A boyler is!! )lekapcsolva (Nem az orák melletti, hanem helyi kapcsolokkal!!) És akkor is forog, akkor a szomszédasszony fürdöjét is te fizeted. Ha a boyleren kivül valami más készüléknél is elkezd pörögni, akkor az is arrol megy. Hol laksz? Melyik település? (Az EON több szolgáltatot is megvásárolt, ezért nem mond semmit, hogy EON.) Inkább priviben irj, mert hamarosan kilépek, de ugy megtalál majd az üzid.
2013. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tippelnem kéne, akkor azt mondanám, hogy valami zárlatod/kúszóáramod van. Ez egyébként életveszélyes is lehet. Egy villanyszerelőt hívj ki (persze pénzbe fog kerülni), de szakértelemmel gyorsan és célzottan meg tudja mondani, hogy mi a baj.


Igazából tudnék tippet adni a hibakereséshez, de miután úgy vélem, hogy nem értesz hozzá, így inkább ne barkácsolj.

2013. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Amúgy én úgy tudom a villanyórához kizárólag az ELMŰ nyúlhat,ha hozzányúlsz valakivel több,mint százezerre megbűntetnek.


Viszont kihívhatod őket,hogy megvizsgálják nincs e probléma vele,nem lopják e az áramod stb,erre külön az ELMŰ-t kell kihívni.


Nálam is ez volt,de nálam volt a lakásban van egy plusz dolog,ami kiderült számomra,hogy iszonyatosan pörgeti a villanyórát.Hát nem kapcsolom azóta be,viszont most már azt is bevezettem,hogy áramtalanítom a lakást,ha otthonról elmegyek.

Ez pénzileg is jól jön és nem gyulladhat ki semmi sem zárlattól,mert régebben a kenyérpirítóm meglepett avval,hogy kigyulladt,mikor be sem volt kapcsolva.

2013. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha érdekel valakit, az órát szó nélkül kicserélték.

Viszont egy érdekesség. Sehol senki nem kérdezett semmit, nem írtam alá semmit, egyedül az óracsere lapját. Kérdezem a szerelőt, hogy nem-e tudja, hogy esetleges visszafizetés hogyan működik?

Erre azt mondja, hogy azt már buktam, mert nem megfelelően jelentettem be. Varázslatos. A huszonezres zsarolást azt tudják nyomatni, mikor ez nem tántorítja el a parasztot és kiderül, hogy nekik kéne fizetni, akkor már megy a lapítás, meg a mese. Sebaj, majd előszedem a jól bevált addig b@szogatom őket egyre parasztabb stílusban, amíg megunják stratégiát. Működni szokott.

2013. jún. 11. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Eon az ország leghitványabb szolgáltatója. Iszonyat! Rengeteg bajom volt már velük, kezdve a tulajdonos átírással. Amikor beköltöztem a megvásárolt családi házba, félévembe (!) és rengeteg bosszúságomba került, mire sikerült a nevemre íratni a mérőt. (Addig nem fizettem a számlát, mert a régi helyen volt már ezzel is problémám.) Mellesleg ugyanez a játék a vízműnél nem egészen 2 percbe (!) került. Szóval félévnyi levelezgetés, telefonálgatás után végre hajlandóak voltak megmozdulni. Rá két évvel volt valami 126 Ft elmaradásom. (Máig relytély, hogy hogyan keletkezett.) Képesek voltak 58 hónapig görgetni, (60 hónap az elévülés)belekönyvelni az aktuális számlába, és csak akkor szólni, amikor már 48.965Ft-ra rúgott a tartozásom. Akkor aztán jött a levél, hogy 8 bapon belül rendezzem, mert felnégyelnek, meg mittudom én milyen szörnyűségek történnek. Nosza, bementem az ügyfélszolgálatra, sűrűn emlegetve a felmenőiket kértem az igazgatót. Annak elrebegtem a bánatomat, azóta is kussolnak.

Egyébként a kérdésedre: Valószínű, hogy valami furfang van valahol a falban, nézesd meg egy villanyszerelővel. Ennyit megér a biztonságod.

2013. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerek sztorit, ahol a gyerekszobát a szomszéd fizette 20 éven keresztül. Amikor véletlenül kiderült, bekötötték rendesen, és lementek a kocsmába meginni egy felest. Anno a panelépítő szakbuherátorok cseszték el.
2014. máj. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!