Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos 4 húros basszus...

Elektromos 4 húros basszus gitárra 5 húros húrszettet lehet tenni? többi lent

Figyelt kérdés

Szóval ugye jön a karácsony szeretnék venni barátomnak a basszus gitárjára húr szettet

4 húros basszus gitárja van de valószínüleg majd továb cseréli a közel jövőben


szóval a kérdés arra irányúl hogy ha én veszek neki egy 5 húros hur szettet és ha még sem cserélné tovább a gitárját akkor a legmélyebb húr kihagyásával fel lehet tenni 4 húrosra?

vagy tejjesen más a 2 gitár típus kialakitása


( nem értek hozzá szoval kérlek ne hurogjatok le )

a válaszokat előre is köszönöm



2014. nov. 9. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Fel lehet tenni.
2014. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az a húr vastagságától függ h az alsó vagy a felső 4 húrt rakja-e rá és h milyen hangolásban játszik.
2014. nov. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
oh köszönöm a válaszokat :)
2014. nov. 9. 13:08
 4/5 RicsiSquier válasza:

Aranyos vagy, de szerintem csakis akkor vegyél neki húrkészletet, ha tudod, hogy melyik márkát szereti és milyen vastagságú húrokat használ. Ha a gitárja be van állítva egy bizonyos húrvastagságra, akkor vékonyabb vagy vastagabb húroknál, már állítani kell a gitáron is.

Az sem mindegy, hogy nikkel vagy rozsdamentes húr van rajta pééldául, a nikkel jobban csúszik, a rozsdamentesnek jobb a hangkitartása (szerintem) stb.


Csak azért mondom, hogy lásd, a húr szerintem nem a legjobb ajándékötlet. Nem egy üveg Unicum, ami biztos, hogy finom :)


Ha mégis ragaszkodsz hozzá, a legtöbben 40-100 vagy 45-105 méretű húrokat használnak és az Ernie Ball nikkeles húrjai elég népszerűek. Öt húrt meg ne vegyél négy húros basszusra, akkor sem, ha várhatóan öthúrosra cseréli a gitárt. A húrokat nem egyesével rakjuk fel, vagy pótoljuk, hanem egy készletet cserélünk.


Remélem tudtam segíteni :)

2014. nov. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg az előző húrkészlete csomagolását, az sokat segít a típus kiválasztásában. Ha sokat slappel (amikor rácsap az ujjával a húrokra), nagy valószínűséggel nikkelest használ. Elvileg át lehet rakni a húrokat, bár nem a legelegánsabb megoldás. Nagyon aranyos ajándék :)
2014. nov. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!