Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HA csinálok egy kapcsolóüzemű...

HA csinálok egy kapcsolóüzemű szerkezetet akkor a tekercsnél mehet egymásra a drót vagy ne? Nagyon nagy feszültséget szeretnék csinálni.

Figyelt kérdés

Tesla tekercsnél nem szabad, de ott nagy a frekvencia is, és az nem is csak egy tekercs, inkább egy légmagos trafó.


Ez így mennyiben más?


Elméletem: Egy ic-vel vagy tranzisztorokkal megszaggatom a tápot, majd ez küldöm rá egy tekercsre.

Lényegében az alapot szeretném megépíteni kisélrleti célból.


Kb. ezt akarom megcsinálni.

[link]

Nem tudom mekkora lesz a frekvencia, de szeretnék minél nagyobbat.

A tekercsből meg valami brutális nagyot (értékre) szeretnék készíteni.


Kérdésem: mehetnek egymásra, vagy egy hosszú rúdra tekerjem fel 1x?

Így (csak jóval hosszabban): [link]


2014. nov. 22. 20:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem csak a menetszám számít. Nézzük csak hogy miért:

Az indukált feszültség nagysága:

[link]

Látható hogy minél nagyobb legyen a kapcsolgatott tekercs L induktivitása.

Az induktivitás:

[link]

Látható, hogy tényleg fontos a menetszám, mert attól függ legjobban, négyzetesen. De az induktivitásod l hossza legyen minél kisebb, az "A" felülete meg minél nagyobb, hogy minél nagyobb lehessen az L induktivitás és az elért feszültséged. Ezért csinált Tesla olyan szélsőséges esetet hogy lapos spirál tekercset alkalmazott. aminek az l tekercsmagassága mindöddze 1 menet magas, "A" felülete pedig nagyon nagy.

[link]

De szerintem millió Voltokat nem akarsz előállítani, hisz nincs olyan félvezető kapcsolód. Ezért bármely bontott induktivitásokkal is próbálkozhatsz. A menetszámuk és induktivitásuk legyen minél nagyobb. Például a "H" keresztmetszetű ferritmaggal kiváló eredményeket lehet elérni.

Jobb képet most nem találtam:

[link]

2014. nov. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!