Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Áramszünet esetén mivel lehet...

Áramszünet esetén mivel lehet működtetni a keringtető szivattyút? Áramfejlesztő? Aksi+inverter?

Figyelt kérdés
2014. febr. 18. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Hát ha tudod, hogy hosszabb távra nem lesz áram, akkor már inkább egy kis generátort szereznék, kényszermegoldásnak az a legjobb.
2014. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állítólag autó akumlátorral feltúrbózott szünetmentes táp megfelel erre a célra, feltéve ha szinuszos jelet ad. Lehet kimondottan kazánokhoz valót venni de azt halandó ember nem tudja megfizetni.
2014. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rövidtávon a teljes szinuszos szünetmentes táp a legjobb!

Fűtésszerelők is azt szoktak beépíteni.

Vegyes tüzelés + puffer esetén az a 1,5-2 óra elég ahhoz, hogy a rendszer biztonságosan leálljon.

Hosszú távra pedig egy kis aggregátort érdemes beszerezni.


Szerintem.

2014. febr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A Tengerész ***** válasza:
Én felejtősnek vélem a szünetmentes tápot. Ott a fejlesztés célja az informatikai eszközök áramellátása volt. Az akku öregszik, tönkremegy, karbantartásigényes. A legolcsóbb, legkisebb teljesítményű aggregátort vedd meg,a benzin eláll, félévente egyszer beindítod pár percre, ennyi a gond vele. De ha használod még máshol is akkor ennyi se. Ráadásul ha hosszabb az áramszünet (nyilván ez a gond, hiszen pár perc áramkimaradás nem gond a fűtésnél)akkor szükséged lehet világításra, hűtőszekrény áramellátásra, stb, ezekre is jó az aggregátor.
2014. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát.
2014. febr. 21. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:
A négyesnek teljesen igaza van . Majd beszélek a szolgáltatóval mondja meg 1 hónapra előre mikor lesz váratlan áramszünet hogy otthon legyek berántani az áramfejlesztőt. Legfeljebb ha tudom előre a váratlan áramszünetek idejét akkor elcserélem a műszakomat.
2014. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is ezen gondolkodom és a legjobb lenne mind kettő (agregátor, aksi+inverter, plusz még egy napelem sem ártana, ami feltöltené az aksit, mert sose lehet tudni..) viszont én elsőre lehet, hogy áramfejlesztőt veszek.
2015. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!