Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led vagy neon hangulatvilágítá...

Led vagy neon hangulatvilágításhoz?

Figyelt kérdés
Olyan puccosnak érzem a szobám falát azon gondolkodtam kellene valami hangulat világítás az ágyam felé. Mindenkép szeretném ha látszana a világító test. A neon azért vetődött fel bennem mert láttam hogy van színes cső is és eléggé kiemelkedne a falból így megtörné a nagy ürességet. A led pedig azért vetődött fel bennem mert láttam egész jó rgb ledsorokat amiket lehet akár programozni is így több szín is lehetséges lenne, viszont nem tudom az a vékony kicsi led hogy mutatna egy full sík falon. Neonba hátrány hogy csak gy színt érhetek el egyszerre tehát körülményes a csere ha lenne, ledbe az a gond nem tudom hogy ha vennék egy 60led/m sürüségü szallagot akkor az mennyire adna egységes fényt mivel sok kis egységből áll. Ill a kábelezést a falban képzeltem el viszont lednél nem tudom hogy ez mennyire kivitelezhető. Ki mit ajánl, egy sík falra melyik mutatna jobban? Ezt mindenképp csak az fejemnél lévő falra akarom az ágyam szélességében ami 160cm.

2014. dec. 28. 02:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért csak kialakul.

Aztán ha nem adod el a többi ledet, hanem nagyobb fényerő lehetőségeként, a led szalagot egymás (pl10 csík 2 méteres egymás mellett) elhelyezve és az össze kötött darabokban beépíted, akkor még a fényerőre sem lesz panasz, amikor éppen kell, hogy rendesen világítson bármi alkalomból. Egyébként meg mehet az töredék teljesítményen is, de amikor kel, akkor ott a "huazanyját!" fényerő lehetősége is ha kell. Mint ha a nap besütne az ablakon, közben csak egy plexi lapon át jön a fény a ledekből


Egyébként erről jutott eszembe, ha nincs elég ablak, ahol bevilágít a természetes fény, ott szoktak ablak utánzatot építeni az egyik falra, magasabban és szórt fénnyel megvilágították a hátterét, mintha az égbolt lenne, ami ott világít.


Ötlet sziporkákból már van néhány. Aztán majd meg kell hogy csókoljon valami kis dögös "múzsa" lány hozzá (tudod, aki a költőknek szokta hozni az ihletet), hogy valami jót majd ki hozz belőle. :)

2015. jan. 4. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Na pont erről a szalagról beszéltem. Ezzel sokkal nehezebb szép homogén fényt adni, mert nem RGB ledeket használ, hanem külön pirod, kék, és zöld ledet. Én már láttam ilyet, rettentő zavaró. Látszólag homogén a fénye, de valójában nem, Főleg fehérnél észrevehető, hogy hagy piros, zöld és kék árnyékot is.


Ez az amit linkeltél:

https://www.youtube.com/watch?v=EzzykB1yYYY


És ez tényleg RGB ledes szalag.

https://www.youtube.com/watch?v=14G82hWrszI



Az a hatalmas különbség, hogy ha pl fehérre állítod, és ránéel a led szalagra, RGB-nél fehér lesz a led a szalagon, a másiknál már kék zöld és piros. Egy 10 centire a szalagtól már fehéret világít, de rettentő kellemetlen, hidd el. Ráadásul fárasztó is.

2015. jan. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Akkor még keresgélek ledszallagokat próbálok valami jót kihoozni az egészből :D
2015. jan. 4. 20:36
 14/14 anonim ***** válasza:

"Az a hatalmas különbség, hogy ha pl fehérre állítod, és ránéel a led szalagra, RGB-nél fehér lesz a led a szalagon, a másiknál már kék zöld és piros. Egy 10 centire a szalagtól már fehéret világít, de rettentő kellemetlen, hidd el. Ráadásul fárasztó is."


Éppen ezért kell elé a diffúzan szóró hatású fehér műanyag lap. Az egyes ledekből kilépő fény széttartása kicsit akár eltérő is lehet, ami a különböző távolságokban a színek változását okzhatja, ha csak nem keveredik a fény a diffúzan szóró lapon, közel egyenltes homogén közelivé. A színes tv képe is ezekből áll össze, tehát azt a szín keveréket létre lehet hozni, ha tényleg keverjük a fehér áttetsző diffúz lappal.


Még azt is lehet, hogy fehér led sávokat keverünk közé.

A lényeg, mire a szemünket érheti a fény, addigra az opál lapon már keveredjen minél egyenletesebbre.

2015. jan. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!