Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gitárkábel mély hang miért?

Lepkefobia kérdése:

Gitárkábel mély hang miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Forrasztgattam magamnak gitárkábelt 2 fajta gitárkábelből is, Neutrik jack-ek kerültek a végükre. Minden esetben ugyanazt és ugyanúgy tapasztaltam: erősítőre rádugva eléggé halk lett, ráadásul minthogyha megszűntek volna a magasak. (A tartalék kínai kábelemmel még ugyanúgy szól, megijedtem, hogy az erősítőnek lett baja, muszáj volt ellenőriznem :P )


Szerintetek mi lehet az oka? Nem ismerem a tipikus hibákat, régen amikor a régi jack fejeket forrasztottam még újra rajtuk, nem csinálták ezt. Összeérne minden esetben a jel és a föld és így oltanák ki egymást? Ez hülyeség, mert nincs fázisfordítás.

Vagy maga a Neutrik jacknek köszönhető ez valamiért? Neutrik NP2XB került felhasználása és ugyanennek a pipás verziója.


Köszönöm.



2015. jan. 21. 19:11
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Még nincs megoldás, de:

Közben vizsgálgattam, és a pipás jack-ekkel van a gond, de még mindig nem tiszta, miért. Kitekertem a becsavarható gumi részt, leszedtem a kis fém fedelét, és bedugtam így, végre jól szólt. Ahogy az ujjammal összenyomtam a jack-en a kábelt picit (nem értek össze még mindig egyáltalán), halkult magasvesztéssel együtt. Ha a fedelét ráteszem és a gumit is becsavarom, akkor elkerülhetetlenül összenyomja annyira, hogy az említett hiba megtörténik.

Valahogy úgy kéne jól belőnöm a hosszt és összeforrasztanom, hogy a jelet vivő középső kábel csak egyenesen forrasztva legyen, minimális plusztekeredés se legyen a jack-házban?


Elég hihetetlen ez az egész, tapasztalt ilyet már valaki, például van aki napi szinten forraszt és ismeri ezt?

2015. jan. 21. 19:29
 2/21 anonim ***** válasza:
A Neutriknak én most b**tam ki a szemétbe 2 darab pipás jackjét, és soha többé nem veszek olyat, mert nincs megoldva a jel testzárlattól való védelme.
2015. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, miért nincs? Milyen, hogyha van? Hogy alakulhat ez ki? :D Én most csak arra tudok gondolni, hogy ez alatt azt értetted, amikor a földelésre kerül feszültség és a hangszerek vagy egyebek fém részei ráznak.


Elég sokat tanulok most úgy néz ki, bár ez valakinek tök alap. Egy munkatársamnak van műszere (nekem is, csak nem jutott eszembe, hogy talán magyarázatot adna). Megmértük, kis hibákból adódott a gondom. Egyrészt hiába gondolom azt, hogy figyeltem, csak megolvaszthattam vagy kidörzsölhettem a vezetéket ahol a külső gumi le lett blankolva, mert magát a kábelt mérve sem volt teljesen tökéletes (hiába nem látszott semmi), maradt még egy leheletnyi ellenállás. Visszablankolta, úgy mértük meg, legkisebb állásban is 0-t mutatott. A forrasztásaimnál is áthúzott valahogy, mert az adta a legtöbb ellenállást. Megmértük azért a Neutrik Jack-eket, mind 0-t mutatott, szóval minden rendben, én csesztem el. Vagy megcsinálom a munkahelyemen (ott azért jobbak a körülmények, mint otthon), de nem sok kedvem van már hozzá, tehát szerintem Vintage 52.

2015. jan. 22. 17:15
 4/21 anonim ***** válasza:
A probléma a kábel kapacitása. Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Vegyél normális kábelt.
2015. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Olcsó hőszabályzós páka maxra tekerve vagy jobb fajta pillanatpáka (szintén jó forró) és forrasztóvízbe mártott kábelvég, és vele megkenegetett forrfülek. Zsugorcső mindenre külön, és királyság van.
2015. jan. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a válaszokat, főleg az utóbbit. Vintage 52-ben nem csinálnak kábelt, csak a hangszerekkel, mindent.


Ma remélem egyet megcsinálhatok normális körülmények között viszonylag.

2015. jan. 23. 12:25
 7/21 anonim ***** válasza:
Azért nem volt jó az a pipás Neutrik, mert ahogy használódott a kábel, kibújt egy kicsit több a rézből, és azonnal hozzáért belülről a házhoz. Az egyenes csatlakozónál van egy átlátszó gumicső, ami ez ellen véd, a pipásban nincs.
2015. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Gagyi a kábeled.
2015. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

De, pontosan ugyanaz a körülölelő műanyag van a pipásban is. Legalábbis ezekben. Nagyon jó minőségű az egész, csak jól kell összehozni a kábellel. Komoly súlya is van igazából.


Nem, a kábelem nem rossz. Lehetne, de nem az, nem olvastad végig amit írtam, vagy én írtam kicsit furán, de legkisebb Ohm-állásban is nullát mutatott simán a kábellel a mérő, ha jól volt blankolva. (Jack nélkül, de a Jack-eket is lemértük külön nyilván, nem is kérdés, hibátlanok.)


*Engem csak az lep meg az egészben, hogy ez csak egy kábel és mégis ennyire nem mindegy. Ahol dolgozom végülis van egy hardware-es emberke, aki kb naponta chipeket forraszt kis nyákokra, megkértem, hogy csinálja meg nekem őket. Nem akart kérni cserébe semmit, de olyat nem játszunk.

2015. jan. 23. 22:43
 10/21 A kérdező kommentje:
oh bocsánat: te átlátszó gumicsőt említettél. Ezekben nincs ilyen, hanem egy fekete műanyag van a pipásban is és az egyenesben is. Ahogy a kábel felől rá/betekered a gumigyűrűt a jackházba, összezár az egész, a kábel is a szorul az említett műanyag miatt, az egész ház masszív lesz.
2015. jan. 23. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!