Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gitárkábel mély hang miért?

Lepkefobia kérdése:

Gitárkábel mély hang miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Forrasztgattam magamnak gitárkábelt 2 fajta gitárkábelből is, Neutrik jack-ek kerültek a végükre. Minden esetben ugyanazt és ugyanúgy tapasztaltam: erősítőre rádugva eléggé halk lett, ráadásul minthogyha megszűntek volna a magasak. (A tartalék kínai kábelemmel még ugyanúgy szól, megijedtem, hogy az erősítőnek lett baja, muszáj volt ellenőriznem :P )


Szerintetek mi lehet az oka? Nem ismerem a tipikus hibákat, régen amikor a régi jack fejeket forrasztottam még újra rajtuk, nem csinálták ezt. Összeérne minden esetben a jel és a föld és így oltanák ki egymást? Ez hülyeség, mert nincs fázisfordítás.

Vagy maga a Neutrik jacknek köszönhető ez valamiért? Neutrik NP2XB került felhasználása és ugyanennek a pipás verziója.


Köszönöm.



2015. jan. 21. 19:11
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"A "második" munkatársam, aki a legtöbbet hozta ki az egészből, ő az impedanciáról beszélt elsősorban"


A a kébeled impedanciája a kapacitás és az induktivitás függvénye, tehát egyről beszélünk.

2015. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!