NYÁK-gyártó gép?

Figyelt kérdés
hali, szeretek nyák-t készíteni, de kiváncsiságból megkerestem az interneten hogy nincs-e nyák gyártó "gép", ami biztos gyorsabban tudná nekem elkészíteni és még fáradnom se kellene. elég sok találatot hozott ki de egyik sem igazán az, amire gondoltam, hogy megtervezed pc-n nyák programban a nyákot bemásolod a gépbe odaadod az összetevőket és elkészíti a nyákot, van ilyen? ha igen, mennyibe kerülne? nagyon drága?

2015. febr. 14. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát, több lépésből áll az a nyákgyártás. Le kell maratni a rajzolatot, utána leónozni, elkészíteni a furatokat, a furatokba a furatgalvánt, felvinni a lötstop réteget, feliratozást, kimarni a kész panel alakját.

A mechanikus dolgokhoz "csak" CNC fúró- és marógépek kellenek, a rajzolat és a lötstop elkészítéséhez szitára, maszkra is szükség van...

Egy alap nyák-múhely felszerelésének hát szűmjegyű árát i kább nem is mondom, mert valószínűleg egy egypéldányos A4 méretű nyák elkészítésének ötszámjegyű költségétől (ha egy gyártó készíti neked, kapcsolási rajz és elrendezési vázlat alapján) is sikítófrászt kapnál.

2015. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
=(
2015. febr. 14. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
És a felsorolt technika sikeresen helyettesíthető egy filctollal és egy műanyag tállal :)
2015. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen, de sok időt vesz igénybe, pontatlan és nagy a felület mert nem lehet olyan kicsiben rajzolni mint pl géppel
2015. febr. 14. 20:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Zoligyerek, megnézlek, hogy csinálsz nekem furatgalvános panelt filctollal, 0,65mm lábkiosztású SMD IC-hez, 0401 méretű passzív alkatrészekhez.


Ha találtál hozzá filctollat, mindenképpen szólj :P

2015. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0402 akart lenni, bocs
2015. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Hol volt ilyenről szó okoska? A kérdező se részletezte, hogy egy villógót vagy pc alaplapot tervez.
2015. febr. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mikrochipre gondoltam, nem ilyen izzó-szerűségre.
2015. febr. 14. 21:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Fgalmatlan funkcionális analfabéta zolika

Ha a kérdező kérdését nem tudtad értelmezni, akkor nem kéne venni a bátorságot, hogy leugass olyanokat, akik már láttak nem filctollal és müanyag tállal készült paneleket is.

Neked biztos jó, ügyes kisfiú vagy, szépen villog a két ledes astabil multivibrátorod, örülj neki. De ettől még lehet hogy valaki szeretne igazi panelt készíteni, ami úgy néz ki, mintha gyári lenne. Tudod barátom, a világnak van egy olyan tulajdonsága, hogy az a része is létezik, ami nem fér bele a te agyadba.

2015. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Igen, pont ahogy mondod, de lehet le kéne tennem a gyári minőségű NYÁK-ról, ha ennyire drága, marad az ócska, lassú házi készítésű...hacsak nem találok ilyen gépet. Hallottam már lézeres úton történő NYÁK készítésről is, de sajnos nem találtam róla értelmes infót...
2015. febr. 15. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!