Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led égőknél honnan lehet...

Led égőknél honnan lehet tudni hogy folyamatos fénye van e vagy pedig alig észrevehetően villódzik e? (mint az iskolai világítás)

Figyelt kérdés
Vettem ledkukoricát kínából, nagyon jó, de nem állandó a fénye. Szeretnék most led szpotot venni azonban nemtudom mire számítsak.

2015. febr. 19. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan helyen kell megvenni, ahol ki van állítva, és meg tudod nézni alaposan.

Nagy általánosságban a nagy márkák jobb minőséget gyártanak. A ledkukorica a tipikus nulla színhűségű és vacak fényerejű hamar tönkremenő bóvli, mindenkit lebeszélnék róla.


Épp most cseréltem ki itthon minden kompakt fénycsövet O..AM gyártmányú ledes lámpákra. 1 wattból 80-9a lumen fányáramot hoz létre, a színhőmérséklete mint a wolframszálas izzóé, 2700K.

2015. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mi fehéret vettünk, a színével semmi baj. Meg igazából egy videóból már előre láttam lehet villódzik majd. A ledeket bele az epistar gyártja. (Ez is 80-90 lumen/watt)


Ha a samsung is jónak találja a tévéjébe akkor nemtudom nekem miért ne lenne jó.


[link]



Hozzáteszem bizonyára szuperek az itthon megszokott nagy márkák. Azonban én inkább gazdaságosabb megoldást keresek ha ár/érték arány megfelelő.


Egyetlen gondom ehhez a villogás dologhoz nem értek.

2015. febr. 19. 23:05
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem a led minősége okozza a problémát. Az, hogy a meghajtóelektronikát tessék-lássék méretezik. Nincs szűrve rendesen, így folyamatosan vibrál, és ez szép lassan tönkreteszi a ledeket is.
2015. febr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#4: nem, nem beteg, csak kicsit nyersen írta meg a fájó igazságot.

Tudod, míg a hagyományos izzók technikailag primitív szerkezetek, ezáltal a leggagyibb tajvani gyárból kikerült izzó fénye is ugyanolyan volt, mint egy Tungsramé, addig az új technológiák - LED, kompakt fénycső - lényegesen bonyolultabbak, és gyakorlatilag minden alkatrészük meghatározó a kapott fény minősége szempontjából. Egy sima izzónál ugyanolyan volt a fény, elvégre a wolframszál mindig ugyanúgy izzik, legfeljebb az élettartamokban van eltérés. Viszont egy LED-égő vagy egy kompakt fénycső esetében ez nincs így. Ha utánanézel, hogyan is épülnek fel ezek, magadtól is rájössz, hogy minden apróság befolyásolja a fényét.


Az meg szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy a szemedre hogy hat az a fény. Az egészség egy normális ember számára többet ér, mint párszáz forint megtakarítás. Aki meg LED-világításban gondolkozik, annak igen is fel kéne fognia, hogy az nincs meg egykétszáz forintból. Aki ezt sokallja, az maradjon a hagyományos vagy halogén világításnál.

2015. febr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

5, Igen, ezt kérdeztem köszönöm. Mi az amit szűrni kell? A hálózati áram 60 herzét? Illetve ez azt jelenti hogy egy dolgot kell csak kicserélnem benne vagy hozzáadnom és nem fog vibrálni? Kérlek mond el hogy működik ez vagy hol tudok ennek utánanézni.



6, Aki mefgelelő szövegértelmezési képesség hiányából fakadóan fennakadva kérdezi hogy maszturbálni jöttem e, az az én definícióm szerint beteg.


Bár ez egy beteg világ és benne nagyjából mind betegek vagyunk, na de hagyjuk is ezt szerintem...


Nemtudom mi befolyásolhatja ezt a led világításban. Azért kérdezem...


Szerintem sem mindegy. Nem az a kérdés mennyit tudok spórolni a szemem kifolyatásával. Hanem hogy mi kell ahhoz hogy szép fény legyen és ezt meg lehet e rendelni aliexpresszről. :)


Amúgy nem 1-2száz forint volt. Hanem ~3300 huf darabja.

2015. febr. 20. 09:14
 6/17 anonim ***** válasza:

Azért ez nem úgy működik, hogy ezt vagy azt kicseréled, vagy hozzáadod. Alapvetően egy normális meghajtófokozat kellene, ami bele is fér a égő házába. Ezt a nagy gyártók tudják, és a drágább kínaiak is. Az is biztos, hogy a vibráló ledek nem megfelelő szűrése miatt minden egyes bekapcsoláskor kapnak túlfeszültséget. Az már csak hab a tortán, hogy ha egy led feladja, az amúgy is gyenge minőségű, alul méretezett kondenzátor fel tud robbanni. Volt nálam ilyen égő, ezért írom.


Az igazi megoldás az lenne, hogy veszel egy ilyen égőt, szétszeded alkatrészeire, a ledeken és a házon kívül építesz hozzá egy meghajtót, megtervezed,hogy beférjen az égő házába. Ha mindent jól csinálsz, nem fog villogni az "olcsó" kínai égő, de a végén többe kerül mint egy márkás darab.

2015. febr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Néztem philips izzót a legnagyobb amit láttam 18 wattos ~10ezer forintért. Ha ezt a 10et felszorozzuk 2.7el hogy megkapjuk az 50 wattot amit szereztem kínából 27000 forintnál tartunk. (Feltételezve hogy a philips is 80-90 lumen/watt) Azaz ha a meghajtófokozat ~25000 alatt kijön akkor még nem drágább.


Azért kérdeztem hogy hozzáadni e valamit, mert feltételezem (lehet tévesen), hogy ha az a baj hogy nem egyenletes az áram ami a meghajtófokozatból jut a led chipekbe, akkor nem erre találták ki a kondenzátort? Hogy az egyenletesen adja le onnan?


Hely meg szerintem van bőven. Így néz ki amúgy.

[link]



Közben.. feltételezem, ezekután hogy vélhetően úgy éri meg akkor ez igazán, ha az ember kínából meghajtó nélküli ledet rendel. Mint hogy én például majd szpotot szeretnék, az kapható 12 voltosan (epistar led chippel), és akkor az áramot meg kapja valami egyenletesen leadni tudó darabból mondjuk. De javítsatok ki ha tévedek.

2015. febr. 20. 10:28
 8/17 anonim ***** válasza:

A "beteg" vagyok.

Téged átvertek, de nagyon.

Az Osram márkájú minőségi cuccom nem került 3300 forintba, csak a kétharmadába.

A te lámpád a létező legrosszabb, legratyibb fajta:

Van benne egy darab nagyfeszültségű kerámia kondenzátor - sorosan - ő tölti be az áramkorlátozó "ellenállás" szerepét. Ő az a nagy barna ott leghátul. Mivel rajta a feszültség és az áram nem azonos fázisban van, nem fog melegedni, és az áramot is korlátozza. Utána a kis panelen van egy Gräetz-híd (egyenirányító), egy olcsó elkó pufferkondinak, és esetleg valami egyszerű áramkorlátozás.

A "kukorica" sorain a ledek valószínűleg párhuzamosan vannak kötve, és ezek a sorok vannak sorbakötve, majd az egész ráakasztva a pufferkondenzátorra.

A ledeken az áram nem egyenesen arányos a feszültséggel, hanem nagyon kis feszültségváltozás nagy áram (és fényerő) változást eredményez, emiatt az egész 100 Hz-el villogni fog, nem gondolom hogy az elektonika teljesen "ki tudja símítani" az áramot.


A szorzásodat nem egészen értem, a 18 wattot miért kéne 2,7-el szorozni. Minek kell 50 W ? az már 4500 lumen. A 18 wattos is 1650 lumen....

A 10 wattos Osram, amikből egy kosárral vettem, mindenhova, 60 wattos hagyományos izzó kiváltására alkalmasak, a sigárzási szöge 270 vagy 300 fok, nem emlékszem. Gyakorlatilag csak a foglalat irányába nem világít. Egy nagy led chip van benne, és van rátéve egy óriás hópehelyre emlékeztető fényvető, az egész pedig egy polikarbonát búrában van.


A G24D tűlábas kompakt fénycső kiváltására szánt led lámpájuk még durvább, 4000K a színhőmérséklete (nekem jobban bejön, mint a hagyományos "izzó-sárgásfehér 2700K ), az ágy feletti olvasólámpában van, brutálisan világít, nem vibrál.


Ha megmondanám hol lehet ezeket bekapcsolva megtekinteni, reklám lenne, de a fél magyar net velük van tele, és ".eu" végű a domainjük...

2015. febr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

3300 forintba került egy 50 wattos kukorica. Ebből kettőt vettem.

Az 6600 forintért (házhoz) 100 watt teljesítmény olyan ~9000 lumen.

Ha mellette az 1 kilówattos reflektor fénye szinte alig-alig számít.

Színe gyönyörű tiszta fehér, nemtudom de olyan 4-5000K lehet.

Mindemellett belefér ez a teljesítmény 2 foglalatba össz-vissz.

Ha ugyanezt ugye a 10 wattosból 10 körtével szeretném elérni akkor ahhoz kéne

2x5 foglalatú lámba(búra). Macera, drága, nem olyan szép.

Villódzása amúgy olyan hogy kb rajtam kívül senki nem mondja meg. Szerintem el se hiszik nekem. :D

360 fokos amúgy.



Ez az igaz?

[link]


Egész jó árban van. Jól is néz ki, helyes darab. Német, bizanyára szuper kis izzó.

Ha sok pénzem lenne és nem lennék ilyen kisérletezős kedvű, komolyan megfontolnám.


Háromszor annyiba kerül csak az égő, mármint be is kéne tudni tekerni őket valahova.


Most egy-egy ikea féle függőlámpa ernyőben vannak benne.

[link]


Szépen lóg kettő ilyen a nappaliban.


Eddig nagyon meg vagyok elégedve velük. Ha bírják is, nem esnek szét, szerintem nem fognak de hát majd elválik, akkor nagyon szuper, nagyon jó vétel szvsz.


Azonban továbbra is mint eredetileg az azért érdekelne, hogy hogyan lehetne itt vagy legközelebb még egyenletesebb fényű megoldást kialakítani, nem az itthon megszokott 3-5 szörös árak mellett.


Ha esetleg érdekel erről van szó.

[link]

2015. febr. 26. 17:49
 10/17 anonim ***** válasza:

Nem tudok ezzel mit kezdeni.

A 9000 lumen természetesen valótlan érték, köszönő viszonyban sincs a valósággal. Az 50 watt szintén mesebeli érték. Én inkább annak a kis panelnek hiszek, amit a fotódon láttam, az pedig nem egy 50 wattos szabályozó elektronika. Ha a nagy barna kondenzátor értékét le tudnád olvasni, még azt is be tudnám tippelni, hány wattos a valóságban. A 100 000 óra élettartam egyenesen nevetséges, a mostani legjobb minőségű led fényforrásokra vállalnak 30 000 órát. Azt jelenti, hogy 30 000 óra után a fényereje mlg eléri az újkori 70%-át. Autós lámpatestekben csak 5000 órát vállalnak, gondolom nem véletlenül, igencsak határra lehet hajtva például egy ködfényszóróban lévő led.



Itthonra pontosan azt az Osram fényforrást vettem, amit belinkeltél, és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Egyedül az írőasztali lámpába vettem egy ilyet:

[link]

A kompakt fénycsöves fali lámpába pedig egy ilyet:

[link]

Olvasólámpa az ágy fölött, a fénye több mint elegendő.

2015. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!