Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Led égőknél honnan lehet...

Led égőknél honnan lehet tudni hogy folyamatos fénye van e vagy pedig alig észrevehetően villódzik e? (mint az iskolai világítás)

Figyelt kérdés
Vettem ledkukoricát kínából, nagyon jó, de nem állandó a fénye. Szeretnék most led szpotot venni azonban nemtudom mire számítsak.

2015. febr. 19. 21:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Na, ez lemaradt: ha az a kondenzátor pl. 1uF 400V, akkor a lámpád valahol 15 W körül lehet. Erősen közelítő érték, nem tudom pontosan hányasával vannak sorosan és párhuzamosan a ledek, és mennyi feszültség marad a kondira.
2015. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Lemértem 23-24 wattot fogyaszt.


Így már tényleg nem az igazi. Így 5 darab 10wattos osrammal lehetne kiváltani ami 5x2000 + 1000 szállítás = 11000 huf, 6600 hoz képest 66% al drágább. A megbízható név, német gyártás, az egyenletes világítás illetve az itthoni 4 év garancia azonban sokat számít.


Meg nézem ilyen E27 splitterrel beférne ebbe a búrába amim van.

[link]


Monjuk ez a splitter még rájönne így árban. Úgy meg már nagyjából a duplájára jön ki összességében. Hááát nemtudom.


Ha nem okéztam volna le aliexpressen lehet kaphatnék vissza valamennyit, mostmár mindegy.

2015. febr. 26. 23:53
 13/17 A kérdező kommentje:

Azt nézem wiki azt állítja

[link]

egy ilyen led chip le tud adni ~50 lument.


Na most ha valóban epistar led chipek vannak a körtén, abból 165 darab, az körténként akkor kéne legyen 8250 lumen.


Ezekszerint csak meg kell küldeni megfelelő erösségű, egyenletes árammal?

2015. febr. 27. 00:29
 14/17 A kérdező kommentje:
*kukoricán
2015. febr. 27. 00:48
 15/17 A kérdező kommentje:

Ezt találtam.

[link]

2015. febr. 27. 01:05
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem tudtad lemérni hogy mennyit fogyaszt, mert alapvető ismereteid hiányoznak hozzá.

Mivel egy soros kapacitás az áramkorlát, a feszültség és az áram nem azonos fázisban van, ha egy teljesítménymérővel mérted, ami tulajdonképpen összeszorozza a feszültséget és az áramfelvételt, az nem lesz pontos érték, még közelítőleg sem.


A wiki mit állít az nem érdekel. Egy ilyen chip nem ad le 50 lument. Főleg nem ilyen kis teljesítménnyel hajtva.


Fogalmad sincs semmiről, és jól bevásároltál egy fos bóvlit. Az előző hozzászólásomat, amit betegnek neveztél, jól kitöröltetted, mert besértődtél. Mivel bevásároltál egy vackot, a saját sosemvolt tekintélyedet próbálod védeni egy hülye döntés indoklásával, ahelyett hogy tanulnál a saját hibádból, és elismernéd hogy mellélőttél.

Ehelyett tovább nyomod a hülyeséget, mint a süket a csengőt, hátha egyszer csak, ha elégszel elmodntad, a kétszer kettő végül öt lesz. Súgok: sosem lesz öt.

Vagdalkozol wattokkal, lumenekkel, és ordít rólad hogy közöd nincs az egészhez.

A 8250 lumenhez annyit, hogy egy H4-es autófényszóró szabványban rögzített maximális fényereje 1600 lumen. Néztél már bele egy ilyenbe szemből? És hol tudja ennek a fényerőnek az ötszörösét a te szánalmas, kukába való kukoricád?

Fáj az igazság, ugye?

Nem baj, védd csak az álláspontodat, én befejeztem veled. Segíteni csak azon lehet, aki hajlandó okulni.

Ne adj igazat, mert nekem olyanom mindig van.



Ja, és lementettem a szövegemet elküldés előtt. Ha esetleg ezt is kitöröltetnéd, hogy csökkentsd az égésfaktort, addig fogom visszamásolni, ameddig egyikünket ki nem zárják innen. Mivel már túl vagyok 4000 válaszon, aminek mondjuk a kétharmada hasznos volt, nem fog különösebben érdekelni.

2015. febr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Olyanba mértem amit 220 konnektorba lehet bedugni azon átfolyó wattot mértem. Én úgy tudom ez kb ugyanaz mint a digitális villanyóra. Nem értek ahhoz amit írtál (pedig jó lenne) de én nemhiszem hogy kételkednem kellene a mért értékben.


Azt sem látom be a wiki által állított lumenben miért kellene kételkednem.


Azért pár dologról van fogalmam. Azért mert nem osram, még nem feltétlenül fos bóvli. Nem töröltettem ki, csak most nézem hogy mondod hogy nincs ott.

Én nem foglalkozom ilyenekkel. Nem védeni próbálom hanem okulni. Csak azért megyek bele ebbe az összehasonlítgatósdiba mert annyira erölteted... Aztán igazából valahol engem is érdekel...


Amúgy épp most kérdőjeleztem meg azt hogy mennyire is érte ez így meg. Kicsit csak alapjaiban alaptalan ez a hú de védem az álláspontomat vagdalózásod.


Én meg pont azt tartom szemellenzősnek amit a legtöbben képviselnek, hogy ami kínai az csak egy vacak szar lehet... Én legalább letesztelem, s csak aztán nyilvánítok véleményt. (De pl hogy kínai robogót/motort nem vennék az is hótziher.) (Taiwanit már lehet. Hozzáteszem az epistar is taiwani.)


Nagyon erölteted ezt a taknyos kis hülyegyerek vagyok témát, de igazából kettönk közül te vagy az aki folyton csak besértődik... Kár amúgy mert értelmes embernek tűnsz.


Vedd észre pl hogy akárki is jelentette a második(asszem?) kommentedet legalább egy moderátor találta nem helyénvalónak a stílusodat.


Amúgy félrenéztem, nem 360, hanem 300 fokos a fénye.


Alá tudod támasztani hogy miért gondolod/állítod azt, hogy nem tud leadni 50 lument egy ilyen chip?


Meg hogy főleg nem ilyen teljesítménnyel hajtva... Most komolyan. Szerinted nem pont ezért kérdezem hogy akkor az volna e a megoldás hogy nagyobb wattot leadó driver kéne e??? Azonkívül a wikiben is nyilván az én alulhajtott adatom szerepel mi? :)

2015. febr. 27. 02:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!