Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 7805 ic hány wattot tud...

7805 ic hány wattot tud eldisszipálni hűtőborda nélkül?

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 01:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szerintem hűtőborda nélkül semennyit! Pontosan mi a típusa? Vagy mit tud? Mert így rá találni se olyan könnyű. De egyébként semekkora hűtő borda nélkül kb az alap teljesítményétől tönkre megy egy idő után... szerezz be hozzá egy kicsi hűtő bordát... Elég kb egy ekkora is: [link] ezzel pár wattot eltud üzemeltetni úgy hogy nem robban fel rögtön... kb max olyan 2-5 w-ot tud ezzel szerintem. De ha raksz rá ventilátort is... akkor 5-10w-ot is akár... (főleg ha még pasztázva is van) egy ilyen hűtőborda kb 500 ft max... szóval nem drága... de ha komoly teljesítményt akarsz kihozni akkor minél nagyobb kell + esetleg mellé venti is jól jöhet.
2015. márc. 15. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
2015. márc. 15. 02:42
 3/19 A kérdező kommentje:

Amúgy nem megy tönkre a hőtől.

Van benne védelem!

de szerintem, ha még az adatlapját sem ismered, akkor hagyjuk!

Majd más válaszol.

2015. márc. 15. 02:43
 4/19 anonim ***** válasza:
Néhány száz mA-t elbír hűtőborda nélkül is, az adatlap alapján 2.2At tud. Az alábbi típus - [link] - adatlapja azt mondja, hogy 1A felett már hűtőbordával kellene ellátni. Én nem használtam még ilyesmit 1A közelében, 500-600 mA-rel használtam, amikor is már hővezetőpasztát és egy kisebb hűtőbordát raktam rá. ( kb 30 fokos volt a cucc )
2015. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
* Még annyit, hogy persze ez attól is függ, hogy mekkora bemenő feszültségből akarsz stabilizált 5V-ot ellőállítani.
2015. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Épp ezért írtam wattot.

Ezt wattban szokás megadni.


Nem mindegy, hogy az a x mA hány volttal párosul.

Mert ha 8 V-ból kell csinálnia 5-öt, az teljesen más mintha 35-ből kéne csinálnia.

2015. márc. 15. 10:22
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem kötekedèskèppen, de ha ilyen rohadt okos vagy ès mindenkit leoltasz, mi a fenènek írsz ki kèrdèst?
2015. márc. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ja, bocs, hogy én bejártam 7. osztályba!


Amúgy azért, mert nem tudom a választ.


De segítem. Tegyük fel, hogy te azt mondod, hogy 100 mA-t tud borda nélkül.


Ha ezt úgy teszi, hogy 8 V van a bemeneten, akkor 3 V * 0,1 A ami csak 0,3 W. Ez nem túl sok.

De ha 35 V a bemenet, akkor 30 V * 0,1 A ami már 3 W. Vagyis nagyon nem okés ha mA-ben (vagy A-ben) akarjátok megadni!!


De ha majd megvan a válasz, és már elkezdted a szakmunkásképzőt, akkor gyere vissza.

Pá pá, Mr. retard! (húú de gyökér vagy, basszus :S )

2015. márc. 15. 11:33
 9/19 anonim ***** válasza:
Végre egy okos kérdező.
2015. márc. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Elso vagyok... Mert te minden icnek tudod fejbol az adatlapjat? Mert meg a 62 eves tanarom se tudja az osszesnek... De ha ilyen okos vagy akkor talald fel magad... Mi csak segiteni akarunk erre mindenkit kioltasz mert azt hiszed hogy akkor meno vagy...
2015. márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!