Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 7805 ic hány wattot tud...

7805 ic hány wattot tud eldisszipálni hűtőborda nélkül?

Figyelt kérdés
2015. márc. 15. 01:31
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom fejből az adatlapot, de te annyira nyomorék vagy, hogy képtelen vagy beírni a nevét a keresőbe.


Nekem (betegségem miatt) nem megy az angol. Ezért gondoltam, hogy lesz itt valaki aki ért hozzá.

Tudod ez egy olyan IC ami nincs 100 Ft és aki 5 percet is foglalkozott már az elektronikával az találkozott vele.


Isten áldjon, hogy nem építésznek mentél el.

Most milliók lennének a romok alatt.

2015. márc. 15. 20:15
 12/19 anonim ***** válasza:
Azert mert nem talaltam meg az lm nelkul az ict a googlen jo nyomorek lehetek... Hat kosz... Nem tudsz angolul? Lol en sem! Es akkor mi van? Ott van google fordito... Azt mar csak ertelmezni kell... Mit kepzelsz te magadrol? Lehet tobb mindent tettem le az asztalra az elektronikabol mint te... Mert erre a szakra jarok... Elso voltam... ;)
2015. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Biztos első voltál, de választ még mindig nem tudtál adni.

Érdekes, hogy 1. voltál és nem ismered ezt az ic-t.

Én csak 2-3 órát olvasta az elektronikáról, de szinte az összes ic-hez 5V kell és ezzel az ic-vel csinálják.


Ez számodra hasznos lehet: http://lmg

tfy.com/?q=7805#seen

(illeszd össze mert ez a hányadék oldal nem engedi)

2015. márc. 15. 21:44
 14/19 anonim ***** válasza:
Milyen osszes ichez 5 volt kell ? Lm555hoz nem asszem olyan van a tapegysegembe... 25V kell neki. Maximum 30-at bir. 3V tol 20-22 V-ot tud a tap 25 volton. Na meg pl az erositombe amik lesznek azok pl tda7294 es maximum 50Vig birjak ha jol emlekszem... Most igy fejbol nem tudom mert minek jegyezzek meg tobb ezer icnek az adatait mikor barmikor meg tudom nezni... Inkabb mast jegyzek meg... Stb ezert nem kell nyomorekozni... De ha nem hiszed ez van. Majd lefenykepezem.
2015. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Olvass utána, hogy mit jelent a "szinte" szó.

Amúgy meg takarod innen a francba, te patkány!!

Igen is nyomorék vagy.

Válaszoltál? Nem!

Akkor meg?

2015. márc. 15. 23:16
 16/19 anonim ***** válasza:
Leirtak hogy kb 100ma-t magyarul kb max 1watt... De miert nem veszel hozza hutobordat? Mint itt szarakodsz a gyakorin a hulye kerdesedel?
2015. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Olvasd vég a válaszokat.

Nem A-t kérdeztem! Le is írtam, hogy miért nem!

Amúgy mert csak! Jogom van hozzá!

De ha nagyon érdekel, azért nem veszek hozzá mert így adták a termékbe építve, borda nélkül. Kíváncsi vagyok így mennyit bír.

2015. márc. 16. 00:42
 18/19 anonim ***** válasza:
94%

Általában úgy szokott lenni, hogy előpufferelik a szekunder tekercs szabályozatlan feszültségét ( ugye ekkor csúcsértékre töltődik fel ). A tervezés úgy van, hogy eleve ez a szekunder feszültség kb 8-11V ideális esetben ha 5V-os stabil feszültséget szeretnél. Én nemrég építettem egy egyszerű LEDs féklámpát ami 18-19V-os feszültséget ( csúcs) stabilizált 5Vra, körülbelül 200mA áramra a kimenő oldalon. Raktam rájuk felcsavarozható hűtőbordát, de a tesztek során kézmeleg volt maximum.

Ha esetleg leírnád, hogy mit akarsz konkrétan építeni, akkor lehet, hogy volnának itt olyanok akik alternítívát tudnának ajánlani - vannak másfajta feszültségszabályozási megoldások is.

2015. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az vagyok akit leoltottál... Beszéltem tanárommal azt mondta hogy 1 Wattnál többet nem igen fog bírni hütőborda nélkül... Kb 10 perce beszéltem vele a suliba... szóval helyesen tippeltem! ;)
2015. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!