Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen jó minőségű, de nem...

Milyen jó minőségű, de nem túl drága laptopok vannak?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy veszek egy laptopot, de nem tudom, hogy a vásárlásánál mi a fontos, mit kell nézni, hogy mi legyen meg benne. És a márkákban sem vagyok jártas... Tudnátok segíteni?
2010. febr. 17. 16:45
 1/7 anonim válasza:

Először is határozz meg egy maximum keretet, mert notebookoknál már 10 ezer Ft árkülönbség is sokat számíthat. Pl. egy 5 ezer Ft-tal drágább notiban mondjuk van + 1GB RAM.


Aztán tudok segíteni, most benne vagyok a témában, mert most vettem magamnak is.

2010. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mire kell. Általános használatra szerintem legyen benne egy 2 magos proci, legalább 2Gb ram, ha szeretnél vele játszani is akkor egy nvidia vagy ati videokártya legalább 256 mb dedikált memóriával, wifi, dvd író. Egy ilyen felszereltségű 15 colos gépet kb 120-130 ezer körül kapsz, Asus, msi, lenovo, dell márkákat tudom ajánlani, acer emachines meg hasonlókat inkább kerüld el.
2010. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát az árhatárt még én se tudom pontosan, végülis részletbe fizetném, de hát mondjuk olyan 130ezer a max... És notebook-ot szeretnék. Nem tudom, hallottam már az Apple laptopokról, azokról mi a véleményetek? Egyébként meg csak szimpla dolgokra kellene... Néha talán játszanék rajta, de az hanyagolható. Viszont nem tudom, hogy mekkora memóriának kellene lennie ahhoz, hogy a rengeteg számom meg képeim ráférjenek...
2010. febr. 17. 17:16
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a notebook általában sokkal drágább, mint a laptop?
2010. febr. 17. 17:17
 5/7 anonim válasza:

A notebook és laptop ugyanaz :-D Én inkább a notebookot használom, az az újabb elnevezése ezeknek a hordozható gépeknek.



Ja és a notebookban nem a "memóriára" teszed az adataidat (képek, zenék), mint pl. egy telefonban, hanem az ún. merevlemezre. A notebookban másfajta memória van és a memória teljesen mást célt is szolgál (egyszerűen fogalmazva egy háttérgyorsítóként funkcionál).


Szóval a notebookban (akárcsak az asztali PC-kben) a merevlemez (HDD) való az adatok (képek, zenék) tárolására, a memória (RAM) pedig a rendszergyorsító --> minél több van belőle, annál jobb, mert annál több programot tudsz egy időben futtatni.



Ezt a notebookot vedd mindenképp, nem fogod megbánni: LENOVO IdeaPad G550G 59-026428



Itt meg is veheted (akár részletre is): [link]

2010. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az Apple gépek jók, de 130 ezres kerettel gyorsan felejtsd el őket :) A legolcsóbb macbook 250 ezernél kezdődik, egy komolyabb macbook proért elkérnek 500-700 ezret.
2010. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Végül is, ha mindegy neki, hogy 5 vagy 10 éven át fizeti a notit, akkor vehet Mac-et is :D
2010. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!