Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van olyan eszköz amivel azt...

Van olyan eszköz amivel azt tudom egy számítógép számára jelezni, hogy a közelében vagyok?

Figyelt kérdés

Mondjuk kulcstartóra szerelhető jeladó, ami jelzi, hogy otthon vagyok. Logikusan amikor meg elmegyek otthonról, a kulcscsomóm sincs otthon, tehát egy gép érzékelné.


További funkció miatt kellene. Például ha nem vagyok otthon kapcsoljon be kamera, kapcsoljon ki TV, számítógép.


Kapjak e-mail értesítőt, ha a gépem a nélkül kapcsol be, ha nem vagyok otthon vagy bármi más amit beállítok.



Ezek csak példák,ötletek, hogy mi miatt kellhet ilyen kütyü.



2015. ápr. 30. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Olyan nincs,hogy kikapcsolja a tv-t és a számítógéped.Mivel ez egy riasztó/kamararendszer,amelynek nem az a lényege hogy energiát takaritson meg neked,mert te lusta vagy egy gombot megnyomni.Neked csak biztonsági kamera kellene.De csak anyi hogy elmész othjonrol ésfelkapcsolod,fölöslegesnek tartom hogy érzékelös legyen.Mozgásérzékelős kamera a legjobb szerintem,mert ha te othon vagy akkor is jöhet betörő és lophat el valamit,és mivel nálad van a kulcscsomó mikor othon vagy és jön egy tolvaj,akkor azt a kamerák fel se vennék.
2015. ápr. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mozgásérzékelős kamerát ajánlanák.Az csak akkor vesz fel,ha mozgást lát.Ha 24 órán át felvevő kamerád lenne.

a,időd se lenne végignézni egy 24 órás felvételt,hogy történt e valami.

b,sok tárhely menne el rá.

c,nem valami energiatakarékos komolyabb rendszereknél ha 24 órán át forog a kamera.

2015. ápr. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tengor ***** válasza:
Hasonlón már agyaltam. Én telefonos megoldásra gondoltam, mégpedig úgy, hogy a telefon wifi hálózaton tartózkodása alapján hoztam volna döntést.
2015. ápr. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

(Köszönöm, van mozgásérzékelős kamerám, leírtam, hogy mi miatt kellene ez az eszköz.)


Régóta szeretnék olyan eszközt, amivel az alvást lehetne érzékelni, mert ahhoz is csomó dolgot hozzá lehetne automatizálni. TV kikapcsolása, villany leoltása, stb. Valamint lehetne mérni mikor mennyit alszom és hasonlók.


Ha minden igaz az Apple csinál ilyen eszközt, nem tudom van-e már, bár gondolom akkor majd csak az iPhone tulajok tudják majd használni.



De visszatérve, ez a wifis dolog is érdekes, csak én direkt nem akarnám telefonhoz kötni és nem csak azért mert néha otthon hagyod.


Egy kulcstartós mini érzékelő, jeladó lenne a legjobb vagy extrém esetben bőr alá ültetett jeladó, de ez még most erős gondolat, annak ellenére, hogy van egy tech őrült fickó aki használ ilyet.

2015. ápr. 30. 10:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Raspberry Pi/Arduino, kb ilyesmi "hobbikra" lettek kitalálva, ha kicsit jobban beleéled magad elég jól automatizálhatod a házad.


Egyébként telefonokra van millió alkalmazás, ami méri hogy alszol-e meg hogy mikor/mennyit (pl. Sleep as Android), vagy veszel egy olcsó Xiaomi Mi Band-et, és ha tudsz programozni akkor elég jó dolgokat tudsz ezzel összehozni.


Amúgy az okosházak még messze vannak, Apple és Google meg ezer más startup cég is már rajta van a dolgon, de mire ténylegesen, elérhető áron, egy platformon könnyen meg lehet csinálni, az legalább egy évtized, addig csak ha nagyon érdekel és időt/pénzt/tudást áldozol rá akkor lesz igazán jó az egész.


Nem nagyon foglalkozok ezzel a témával amúgy, de pl. egy Philips Hue-val a világításos kérdést biztos meg lehet oldani, kamerabekapcsolásra a Dropcam-et tartom jó megoldásnak, számítógép ki/bekapcsolására egy Tasker simán elég, fűtés ki/bekapcsolására Nest, tehát elég sok mindenre van már megoldás, csak mindent külön meg kell venni, stb.

2015. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!