Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hadipari eszközök készítéséhez...

Hadipari eszközök készítéséhez / tervezéshez mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Régóta érdekelnek hadipari fejlesztések, fegyverek, robotok. Vannak terveim, ötleteim, amikkel elég "jó" fegyvereket lehetne készíteni. Csak ott van egy kis probléma.. mit kéne ehhez tanulni? mert arról fogalmam nincs hogy ezeket a terveket hogy valósítsam meg.

2015. máj. 28. 11:24
 1/9 A kérdező kommentje:
légyszi részletesen írjátok, hogy milyen tárgyakat válasszak, milyen különórákra, kurzusokra lenne érdemes járni :)
2015. máj. 28. 11:27
 2/9 anonim ***** válasza:

T.Kérdező hány éves vagy?

A összetett dolog, ezeket nem egy ember fejleszti hanem egy csapat. Villamos- gépészmérnök, programozó és még lehetne sorolni hányféle speciális szakterület érintett egy ilyenben.

Szerintem ne akard egyedül "megoldani" olyan dolgot keress ami érdekel és szereted csinálni.

2015. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
13 vagyok, jövőre megyek 8.-ba, szal még előttem van az egész élet, van időm tanulnom :)
2015. máj. 28. 11:44
 4/9 A kérdező kommentje:

amúgy gondoltam hogy nem egyedül fogom :)

Az ötlet megvan, a kivitelezéshez persze kell majd sok ember

2015. máj. 28. 11:45
 5/9 Tengor ***** válasza:
Fizika, kémia, informatika nyerő lehet. Esetleg BIOS, ha még vegyi fegyvert akarsz gyártani.
2015. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
háát.. a biológiai fegyverek is beleférnek :)
2015. máj. 28. 12:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Fizika, matek, info.

Ezek emelt szinten. Sőt még annál is emeltebben és ha nem jön össze a "hadiipar" mérnökként is rendben lesz az életed.

2015. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na, a kérdés egy része megoldódott. Tehát matek, info, fizika kémia (esetleg biológia). DE szerintem ha megtanulom ezeket mind magas szinten, attól még nem fogom tudni, hogy hogy készítsek pl.: gépfegyvert, vagy elv. igen?
2015. máj. 28. 19:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Gépfegyver készítéséhez, ha csak a fegyvert akarod konstruálni akkor a gépész a nyerő, (de mint írtam már ez csapatmunka). Ha a lőszert is akkor a lőportervezéshez a vegyész, a lövedékhez a fizikus.

Ha meg csak egyszerűen fegyverekkel akarsz foglalkozni akkor menj valamilyen fémipari alapképzettséget (szerszámkészítő, fémforgácsoló, stb.) is adó iskolába. Utána fegyverműszerész (2 éves képzés), majd vadászpuskaműves (esetleg vadászpuskaműves mester).

Vagy a fémipari képzés után megpróbálsz külföldi iskolába tanulni vagy manufaktúrába (gyárba) elhelyezkedni.

2015. máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!