Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyire hangos amikor (hány...

Mennyire hangos amikor (hány db lehet) egy ram írási folyamata? (4 gb kingston)

Figyelt kérdés
Valamelyik nap lettem figyelmes rá, hogy ha Ps.-ben réteget jelenítek meg és tüntetek el akkor, valami hangot hallok a gépből, és szerintem az a ram, mivel a ram nem forgó alkatrészekkel müködik ezért furának tartom, hogy van hangja, de persze elektronok áramlásának is van hangja, meg kitudja, de vajon ez normális, hogy emberi füllel hallható? és mi az amit hallok? ( ha nagyobb állomány nyitok be, vagy elinditom a firefoxot (az is ramzabáló) akkor is lehet hallani, de miért, kábé fele olyan hangos mint a hdd, és tuti, hogy nem a HDD hallom mert annak külön hangja van amit már ismerek régebbről és hangosabb is ugyebár.

2015. máj. 29. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Lol, a RAM-nak nincs hangja. Ha nem a vincsit, akkor valószínűleg valamelyik ventilátort hallod, ahogy gyorsabban pörög.
2015. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is van egy kis furcsa, magasabb hang PS szerkesztésnél, a videókártyától jön nem tudom mi lehet az de nem a ventilátor sebességváltozása
2015. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb terhelésnél kondenzátoroknak, mindenféle tekercseknek stb. is lehet zúgó-sípoló hangjuk, lehet, vmi ilyet hallotok, amikor nagyon dolgozik a videokártya.
2015. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most hogy így mondod, lehet tényleg a videó kártya lesz, nem tudtam eldönteni, mert kábé egy helyen vannak (laptop van szó)

és egyértelműen, nem a ventilátor az, mert annak a sebessége nem változik ilyen hirtelen ( mondhatni kattintgatásra: teszt kedvéért nem e csalódik a hallásom, görgőre tettem a kattintást, (halkabb is azért is) gyors egymás után görgettem és gyorsabban adta ezt a hangot)

2015. máj. 29. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a videokártya hangja. Egy darabig videokártya nélkül használtam a PC-t, akkor nem volt semmilyen hangja. Egyébként ez leginkább alaplapi hangkártyánál fordul elő. Legalább is én rendes hangkártyával még nem hallottam.
2015. máj. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!