Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Rádiós mikrofonnál miért van...

Rádiós mikrofonnál miért van az énekes oldalán még egy kis adó doboz?

Figyelt kérdés

Legalábbis annak néz ki, ugyanúgy antennával stb, azaz tuti h vmit ad vagy éppen vesz, csak nem értem a dolgot.


Nálunk is vannak rádiós mikrofonok, de abba bele van eleve építve az adó rész, és működik is jól. A koncerteken viszont azt látom, hogy ott van általában az énekes oldalán ez a kis "antennás dobozka", és plusz a sima rádiós mikrofon.


De akkor mi a szerepe annak a dobozkának? Milyen jelet továbbít?


Létezhet olyan megoldás, hogy a rádiós mikrofon csak addig a dobozkáig továbbítja a jelet, aztán nagybb távolságra pedig a dobozka nagyobb antennája küld mindent a vevőegységhez? Mert nagyobb színpadoknál még ezt tartom elképzelhetőnek, bár ezt se értem, mert a jobb mikrofonok hatótávolsága simán kb 80-120 m, már próbáltam sokszor, még akadályokkal teli környezetben is, nemhogy nyílt színpadon.


Azaz megakadt a tudományom, valaki esetleg benne van a színpadi hangosítás témában?


2015. máj. 30. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "sima rádiós mikrofon". Amit te rádiós mikrofonnak véltél, az csak egy gallérra tűzhető vagy fülre akasztható és száj felé álló elektret mikrofon, ami vezetéken csatlakozik be az énekesre akasztott dobozba, ami a maga a rádió adó. Amit nálatok van, úgy gondolom, hogy kézi mikrofon, ott az amúgy is viszonyalg nagy méret és súly miatt simán befér a készülék házába az adó is, akkumulátorral együtt.


AZ a 80-100 méter pedig inkább 20-30, a nagy nevű gyártók is többnyire ennyit garantálnak, ennyit tud a rendszer zavart környezetben is.

2015. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

jaj ne viccelj, ennyire azért nem vagyok analfabéta :D


azt én is tudom, hogy az a kis vacak amit a száj elé tesznek az elektret és az megint más téma, ott étrthető, én most kifejezetten kézi rádiós mikrofonoknál értettem ezt, de ha nem hiszed, linkelek képet, ugyanis legyen az bármelyik ismert előadó, ott a dobozka is meg a kézi mikrofonja is. és azért dehogy 20-30 m, nekünk Shure van, és teszteltük de úgy, hogy legalább 5-6 betonfal is az adó és a vevő között volt és teljesen simán elment 100 m-t.

Jó persze a bezavarások ezt csökkenthetik, de nyílt terepen, mármint elektromos szmog nélkül ennyit garantáltan tapasztaltunk.

2015. máj. 30. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem tudtam hogy ennyire okos vagy.

Én viszont buta vagyok, mert nem értem hogy akkor mindek jössz ide kérdezni. Az én buta fejemtől csak annyi telik, hogy az nem rádiós mikrofon, hanem a fülmonitor vevője. Egy zenész / énekes azt szereti, ha nem azt hallja, ami ricsaj kint a szimpadon van, hanem azt amit hátul a hangtechnikus már kikevert. Arra jobban lehet énekelni / saját szólamot játszani a saját hangszeren.

2015. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, a fülmonitor az megint más téma, de nem hiszem el :( jó hagyjuk, neked van igazad ...
2015. máj. 30. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!