Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A 230 V-os hálózati áram...

A 230 V-os hálózati áram egyenirányítás után is halálos lehet?

Figyelt kérdés
Mekkora egyenfeszültséget visel el az emberi szervezet?

2015. júl. 10. 21:09
1 2
 11/15 Szirty ***** válasza:
100%

Az elektromos rovarcsapda nagyfeszültséggel működik. A rácson nem az egyenirányított 230V van jelen.


Igen az egyenáram is tud rázni. Ha egyenirányított szűretlen akkor olyan érzés mint a váltakozó áram. Ha szűrt (nem lüktető) akkor nem ráz, hanem üt ha úgy tetszik.

Ha ilyenre rámarkolsz akkor kifeszülsz mint az íj.

Az egyenáram is veszélyes ha elég nagy!

2015. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Nem a volt a veszélyes, hanem az amper. 0.3 amper felett kampó.
2015. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Neuhauser László ***** válasza:

Egyenáram akkor üt, amikor hozzá érsz, és/vagy elengeded, mert abban a pillanatban a tested számára váltakozó feszültség jön létre (0-ból X és X-ből 0 V)


Fizika órán mi kb 1.000 V -tal szórakoztunk, szó szerint rángatóztunk de nem lett semmi bajunk - csal ésszel kell csinálni


Értél már villanypásztorhoz?

Az is elég kellemetlen, főleg, ha nem tudod, hogy áram alatt van a "kerítés"

Nekem sikerült megütnöm egy szegény lovat, mert simogattam és hozzá értem a vollanypásztorhoz közben a nadrágommal

Szegény lónak "átadtam" és a kezem és a lő feje között átfolyt az áram, én is megéreztem és ő is.


Egyébként nem mindegy milyen módon egyenirányítod a hálózati feszültséget, tökéletes egyenirányítás nem létezik

2015. szept. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, biztosan halálos. Aki ezzel ellenkezőt írt nem ért hozzá. Az egyenáram is tud rázni nem is kicsit. De nem úgy érzed mint a váltakozó áramnál, hogy "lüktet" hanem görcsösen összerándul minden izmod. És elkezd bomlani a vér lesz némi gázbuborék->embólia sokan sokkal veszélyesebbnek látják pont ezek miatt az egyenáramot mint a váltóáramot. Más kérdés, hogy a gyakorlatban ami egyenáramú rendszerekkel találkozik az ember ott olyan pici az egyenáram teljesítménye, hogy nem okoz gondot (néhány 10V). De rengeteg helyen használnak nagyteljesítményű egyenáramú rendszereket (pl. metró vontatási fesz.) ha azt megfogod kicsi a túlélési esély.
2015. dec. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Nekem már sikerült párszol hozzáérni a szunyogirtohoz (úgy hogy ki volt húzva és mégis rázot) hangja az volt (mint amikor a szúnyog beleszál kb akora)
2018. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!