Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az alábbi készülékben melyik...

Az alábbi készülékben melyik alkatrész/ek/ a végfokozat IC, és milyen a tipusa?

Figyelt kérdés

[link] (a jelőlt alkatrész a 220-as kapcsoló, alatta a 400mA250V biztositékkal)


[link]


2010. márc. 10. 22:16
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Szerintem a végfok IC a sasszi aljához van szorítva, a nagyobb méretű fekete alkatrész hátul középen, a toroid trafó mellett mindjárt jobbra. De ha az erősítőd modelljelzését is megmondod, meg lehetne találni az IC típusát. Amúgy nem látszik.
2010. márc. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
53%
Megerősítem az előttem válaszoló véleményét, a képen nem látszik a végfok IC-je. (pedig van valahol)
2010. márc. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%

.



Ha a trafótól jobbra eső fekete alkatrészről leveszed a lemez szorítópántot amit 2 csavar tart, akkor alatta meglátod a valószínűleg STK ic típusát.



.

2010. márc. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

22:32 Ugye ezt nem a kérdésre válaszoltad?Mert ha igen,baromság!

22:33 Az erősítőm modeljelzése (orion) SE 1025, akkor hol találom meg az IC típusát? Egyébként az IC mit jelent? (Minek a rövidítése?)

05:41 És az STK?

Végezetül egy kérdés, ha már mindnyájan azt a (2db) fekete alkatrészt jelöltétek meg - aminek a mérete hasonló a góliát elemre - lehet-e zárlatos?

Az eddigi és az ezutáni válaszokat KÖSZÖNÖM!

2010. márc. 11. 08:33
 5/35 anonim ***** válasza:
45%
Utánanéztem a neten, és azt írják, hogy az IC típusa Sanken SI-1125HD, ami már beszerezhetetlen. Az IC az Integrated Circuit = integrált áramkör rövidítése, mivel olyan alkatrészről van szó, amelyben egy lapkán egy komplett, sok tranzisztorból, diódából és kiegészítő passzív elemből álló áramkör van kialakítva. Sajnos az IC-nek sokféle hibája lehet (zárlatos, szakadt, parametrikus hiba, funkcionális hiba stb), és bármelyik fellép, ki kell cserélni. Persze az sem biztos, hogy az IC szállt el. Vagy kimérted már?
2010. márc. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

10:07 Köszönöm a részletes válaszod, röhögőgörcsöt ugyan nem kaptam ama megjegyzésedtől, már nem gyártják.Mivel lehet helyettesiteni, ami kapható is, vagy dobjam az egészet a kukába.Igaz ugyan, hogy nem mértem/mérettem ki - nekem nincs mivel, meg különben sem értek hozzá.A kérdésem - komplexen - csak azért kérdés, mert ha bebizonyosodik ennek hibája, akkor felkészüljek a cseréjére, de inkább a beszerzésére.

Várom további hasznos válaszod.Jutalom a zöld gomb

---tamás---

2010. márc. 11. 10:20
 7/35 anonim ***** válasza:
51%

kell ott lenni, a bal és a jobb csatorna, hangszóró kimenetele előtt, 1-1 db. (B201-B202) 2,5 A-es, G-20 biztosítéknak. Ezek hibátlanságát ellenőrizd le előbb, mielőtt kidobnád a kukába! (8 Ohmosnál kisebb hangszórókat TILOS! csatlakoztatni a kimenetekre (rövidzárlathoz hasonló tüneteket produkálva, ki mennek a jelzett biztosítékok, illetve nagyobb értékűeket használva leég a végfok az IC.

(a két db. "góliát elemhez hasonló" = 6800 mikroF elektrolitkondenzátoron (C270-C271) keresztül kapja meg a +30V/-30V -os szűrt tápot, a végfok IC.)

Ha kapcsolási rajz kell, jelezd!

2010. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
51%
Sanken SI-1125HD helyettesíthető, az STK 4133/II IC-vel!
2010. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
51%

[link]

(kapcs. rajz)

2010. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

13:16

A biztositékok (F2500mA a szerelőlapon látom) jók.A hangszórók (2db) gyári mellékletüek és 8 ohmosak.

Kapcsolási rajzot a 14:22 linkelt.


"...a két db. "góliát elemhez hasonló" = 6800 mikroF elektrolitkondenzátoron (C270-C271) keresztül kapja meg a +30V/-30V -os szűrt tápot, a végfok IC.)"

Ebből csak azt nem értem: ha az a két fekete elektrolitkondenzátor, akkor melyik - a lehetségesek közül - a "végfok IC"?

Tudom: egy ellenálás mérés tisztázná a hiba helyét, csak sem a közeli, sem a távoli környezetemben nincs, aki ezt megtudná csinálni.Ezért is próbálok minden olyan infót beszerezni Tőletek, ami megközelitőleg behatárolja a cserélendő alkatrészt.Gondolom, vannak olyan szempontok, melyek kizárják azokat az alkatrészeket, melyeknek semmi közük a jelenséghez.Az esetleges kérdéseitekre - amennyiben tudok - válaszolok.

2010. márc. 11. 16:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!