Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az alábbi készülékben melyik...

Az alábbi készülékben melyik alkatrész/ek/ a végfokozat IC, és milyen a tipusa?

Figyelt kérdés

[link] (a jelőlt alkatrész a 220-as kapcsoló, alatta a 400mA250V biztositékkal)


[link]


2010. márc. 10. 22:16
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

a nyíllal jelzett, a végfok IC.

[link]

2010. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Válaszaitok után valamelyest tisztább lett előttem a kép.


1. Levettem az IC-ről a lemez leszoritópántot és alatta ott van - az általatok is megjelölt - tipus, ami:SI -1125 HD.

2. Ha ez szállt el, akkor - mivel ez nem beszerezhető -

(irta egyikőtök) az STK 4133/II-vel lehet helyettesiteni.

3. De hogy erre sor kerüljön, előbb be kell méretni a szóbajöhető alkatrészeket

4. Véleményetek szerint egy esetleges csere kb. milyen összeget kóstál? (Kivizsgálás, alkatrész, szerelés, stb)

Mindezt azért kérdezem,(kuka vagy) a felujitás megéri-e?Persze - számomra nem elhanyagolandó szempont - a meglévő tuner, hangfalak és a (2 darab) deck.Az utóbbiakhoz most vettem szij-garnitúrát.

Véleményeteket várva üdvözöllek Benneteket,---tamás---

2010. márc. 12. 10:51
 13/35 anonim ***** válasza:

[link]

STK 4133/II

[link]

(32,5 €/db.)

módosítás a beültetésnél:

[link]

2010. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

14:09 Ismereteid lenyűgöznek.

Ezek után már csak szakembert kell keresnem, aki kivizsgálja és megállapitja a hiba forrását.Ezt követően kell majd eldöntenem - ha a feltételezett IC az amelyiket cserélni kell - hogy alsó hangon is egy tizest megér-e?

Egyébként a középső linket üresnek találtam,(Zöld a képernyő)De a 32 és fél euró nem kevés.

Köszönöm a válaszodat.

2010. márc. 12. 14:57
 15/35 anonim ***** válasza:

[link]

jelenleg frissítik a tartalmat:

Inhalt folgt in Kürze.

(A tartalom hamarosan.)

"próbáld meg, később megnézni, az old. elég lassan tölt be"


/ a +30V=/-30V= -os tápot, (9-es/7-es láb) megkapja az IC?,

a hálózati trafónál megvan a szekunder ~22,5V/~22,5V-os váltó fesz?

bekapcsolt állapotban, a led világít az előlapon? /

2010. márc. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

A link még nem töltődik,3 percig vártam19:16-19:20ig)


/ a +30V=/-30V= -os tápot, (9-es/7-es láb) megkapja az IC?,Nem tudom, legfeljebb fázisceruzával tudnám megnézmi, ha ez oké, de akkor is hol?

a hálózati trafónál megvan a szekunder ~22,5V/~22,5V-os váltó fesz? Pasz, mert nem tudom.

bekapcsolt állapotban, a led világít az előlapon? /

Erre a válaszom már könnyebb.NEM világit.

Minden elismerésem annak, aki próbál segiteni egy analfabétának, de ez utóbbi minden igyekezetével azon van, hogy legalább "irni megtanuljon"

Ha ez a fázisceruzás segitene és ha bővebb kép kellene, azt tudok csinálni, de akkor bekellene jelölni a hogyan menetét.

2010. márc. 12. 19:34
 17/35 A kérdező kommentje:

A kérdezett led-hez még annyit: amikor uj biztositékot teszek be (a kapcsoló alatt van, az egyik képpen pirossal jelölve a kapcsoló),bekapcsplás után a bitzositék azonnal kimegy, de erre a kis időre a led felvillan.

(19:59 a link még nem töltődött be)

2010. márc. 12. 20:00
 18/35 anonim ***** válasza:

Hali!

Fontos! a Primer hálózati biztosítónak (B203)= T 1 A kellene lenni a kapcsolási rajz szerint!! Te 400 mA-eset írtál a kérdésben, de az csak 0,4A!!! lehet hogy itt lesz a hiba??, próbáld meg T jelű 1A biztosítékkal!. Ha az is ki megy akkor valami komolyabb zárlat lehet, ha a bekapcsolás pillanatában, kiolvad! de, még mindig nem biztos hogy a végfok IC!

2. vedd ki a két F2,5 A-es (F2500mA) biztosítékot, és úgy próbáld bekapcsolni, ha így is ki megy a primer bizti, akkor vszínű NEM végfok IC hiba! Lehet a 6800 uF elektrolit kondi közül is valamelyik zárlatos. Ennek a kizárására, forraszd le, a képen jelölt (3) vezetékeket, és úgy próbáld újból bekapcsolni. Ha ezek után is kiveri a primer biztit (T 1A!) akkor lehet hálózati trafó (TR 201) zárlat vagy panel zárlat is.

[link]


ha javasolhatom, használd ezt, képfeltöltéshez, sokkal gyorsabb! <5MB -ig

[link]

2010. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

BOCS! ezt felejtsd el:

2. vedd ki a két F2,5 A-es (F2500mA) biztosítékot, és úgy próbáld bekapcsolni, ha így is ki megy a primer bizti, akkor vszínű NEM végfok IC hiba! ugyanis a két biztosíték, az IC után van beépítve... nem előtte!

2010. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
ez sajnos azóta sem műkszik, [link] de csak az árlista volt és még időben sikerült lementeni az árát, irányadónak.
2010. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!