Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az alábbi készülékben melyik...

Az alábbi készülékben melyik alkatrész/ek/ a végfokozat IC, és milyen a tipusa?

Figyelt kérdés

[link] (a jelőlt alkatrész a 220-as kapcsoló, alatta a 400mA250V biztositékkal)


[link]


2010. márc. 10. 22:16
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

A vezetékek leforrasztásával, kizártad, hogy a végfok IC, és az Elkó miatt veri ki a hálózati biztit. (a kép alapján, bármikor vissza tudod forrasztani a helyükre a vezetékeket. [link]


Át kellene nézni, a D 214, 215, 216, 217 (4xSY 351/1) egyenirányító diódákat, nincs-e látható, tapintható, égési (melegedési) nyom rajtuk. esetleg a C 266, 267, 268, 269 (4x100 nF) zavar szűrő, poliester kondikat is. (legjobb lenne a diódákat, kiforrasztás után, kimérni)

/igen a TR 201 a hálózati (kör alakú) trafó. Nincs rajta melegedésre utaló nyom? barnulás, warnis vászon szigetelés gyűrődés, esetleg megszagolva, égett "amperszag" impregnáló-lakk szaga?/

2010. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

A leforrasztott vezetékeket biztonsággal megjelöltem, a visszahelyezés nem jelent gondot.

A megjelölt diódákat és szűrőket alaposan - napsütötte helyen, tükörrel megvilágítva - átnéztem, semmi gyanúsat nem láttam.Ugyanigy a kör alakú trafót is.A takaró/leszorító lemezét levettem, alatta sem látszik semmi gyanús.Szagtalan.(közben sikerült öt darab 1A-s biztit vetetnem)

2010. márc. 16. 16:27
 33/35 A kérdező kommentje:

KIEMELTEM A KÉRDÉST,mert talán még néhány lépés van hátra ahhoz, hogy megállapitható legyen a - feltételezett - zárlat oka.Ugyanis, amint az eddigi eredmények mutatják, sem a végfokozat, sem a kondenzátorok nem zárlatosak.Ebből arra lehet következtetni, hogy talán még egy - két olyan tanács szükséges, ami eredményre vezethet.

Segitő szándéku hozzáértő(k) véleményét továbbra is várom,bizva abban, hogy a "gyakori" történetében ez lesz az egyik olyan hosszantartó sorozat, ahol Ti válaszolók sikeres válaszaitok alapján egy készülék működőképessé válik.

2010. márc. 20. 22:29
 34/35 anonim ***** válasza:
77%

Attól hogy zárlatos valami, nem feltétlenül van szaga vagy színe.


A műszeres mérést nem helyettesíti a jól szermügyrevétel. Fázisceruzával és forrasztópákával nem lehet elektronika hibakeresését végezni, bármennyire is szeretnéd.


Fordulj szakemberhez amíg jobban tönkre nem teszed, vagy nem okozol balesetet a szakszerűtlen szerelés miatt.


A problémás esetek úgy kezdődnek hogy: De én csak ...


Úgy látom ez is az ...

2010. márc. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

nos az elmondottok alapján és a képek alapján bizton merem állítani.hogy a végfokozat ic a rosssz bármennyire is fáj:)

1 ijen nekem is van és annak is az volt a baja!!

de mielött kidobnád mérd ki a+vcc és a -vcc lábai közöttás a +vcc-out1 +vcc-out2 -vcc-out1 -vccout2 nos én úgy gondolomezt ,hogy 1 multimétert ellenállásba kapcsolsz és méregetsz: és ahol nincs ellenállása 0 mutat akkkor ottzárlat van vagyis halott :) sok sikert

2011. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!