Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Áramütés után szabad enni...

Áramütés után szabad enni (ivás nélkül)?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen egy fél órája megrázott az áram. Nem a teljes 230V, de elég sok átjutott. Az irodában valami érintésvédelmi/földelési probléma van, ami nekünk, informatikusok számára is rejtély, bár nem is a mi szakterületünk, ezenfelül sem hatókörünk, sem időnk nem lenne utánajárni a problémának. A főnök pedig ha nincs pénz, ha van, NEM FOG SZAKEMBERT hívni, vagy ha hívna is, Isten mentsen meg tőle, protekciós félszaki lenne.


Eddig is volt, hogy csipkedett minket, de most annyira megcsípett, sőt, ez már egy rázás is volt, hogy a jobb felkarom lezsibbadt, a kezemet meg most nehezebben tudom koordinálni.

Igaz az is, hogy már jobban is rázott meg áram - otthon, az egyértelműen az én hülyeségem és idegeskedésem miatt volt, nem a technikáé -, akkor nem vettem komolyan, mert annyira nem fájt és nem ájultam el... de kollégám azóta felvilágosított, Ő sokkal strapabíróbb ember, és mégis meglehetősen fél az áramtól, mert már több áramütést is szenvedett, és mesélt elég ilyesztő dolgokat, falusi ismerőse meg már nagyon durván halt is meg áramütés UTÁN az ionizáció felborulása miatt.


Tehát azt tudom, hogy innom nem szabad, nem is vagyok most szomjas, reggel egy kávét ittam, de marha éhes vagyok.

Ha azt sem szabad, valahogy kibírom, de más most szinte szédülök az éhségtől, és ma sok és stresszes munkám lesz, kéne az energia.


Kérem, valaki segítsen ki egy kis infóval!! Köszi!



2015. szept. 21. 11:26
1 2
 1/17 intrepid ***** válasza:
100%
Most nem az evés - ivás a legnagyobb problémád, hanem az, hogy orvoshoz kerülj, és megvizsgáljon. Egy haverom évekkel ezelőtt, éjjel álmában meghalt, előző nap megrázta az áram, nem ment orvoshoz, fiatal ember volt. Üzemi baleset, jegyzőkönyv. A többi a te döntésed.
2015. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is doki, stb...


Ha meg nem, a jó ég adja, hogy ne legyen következménye, de ne dolgozz tovább ilyen körülmények között! Vagy keress más melót, vagy ügyködj itt az érdekedben!

2015. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Döntsétek el a kollégákkal, mi a fontosabb. Az állásotok, vagy az életetek. Ennek tudatában irány az igazgató, és számoljatok be neki attól, mi a helyzet. Olyan nincs, hogy nem hárítanak el egy ÉLETVESZÉLYES hibát.
2015. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb menj orvoshoz!! Keress másik munkahelyet vagy közöld a problémát a felettesnek! Ha emiatt meghal valaki vagy súlyosabban megsérül azért hatalmas árat kell fizetnie a cégnek, ezt is érdemes lenne tudatosítani bennük!
2015. szept. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, ezt az áramcsípés elkezdi szó szerint bontani a vért! szal lehet h megúszod és semmi, de az is lehet h egy óra múlva összeesel. legyen jegyzőkönyv mindenképpen és mindenképp menj kórházba (ilyenkor 24 órás megfigyelésre bent szokták tartani). nem játék ez, nagyon nem !!! teljesen orosz rulett.
2015. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva. Én sem azon gondolkodnék, hogy ehetek-e, hanem irány az orvos, hogy kiderüljön, hogy lett-e valami következménye.

Szerintem ha az áramszolgáltatót kihívjátok, akkor biztosan megfelelő szakembert fognak küldeni.

Mondjuk nálunk időnként hívás nélkül is átnézik, ellenőrzik a rendszert és jelzik, hogy mit kéne javítani.

2015. szept. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Legföljebb délután tudnék doktort keresni, most nem. Ez van.


És megtehetném, hogy nem dolgozok ilyen körülmények között tovább, még nem is vagyok anyagilag rászorulva - egyébként informatikusként, napközben történelmi kutatómunkát, formanyomtatványtervezést, csomagkiszállítást, titkárnői munkákat, rámsózva, hétvégén nem fizetett munkára kötelezve dolgozok nettó 50 ezerért közfoglalkoztatásban -, mert szüleim eltartanak, ha kell (bár így semmiért se beszélhetek vissza)... de más meg még szarabb körülmények között dolgozik, és ha már tényleg önállósodnom kell majd, felkészültnek kell lennem, és jóval több rá az esély, hogy ennél csak még sz&rabb lesz, minthogy kicsivel is jobb.


Max. annyit tapasztalhatok az esetből, hogy amint megtudom, hogy ilyen a munkakörnyezet - az elején a kollégám már mondta, csak épp eddig mindenki csak kisebb csípéseket tapasztalt -, mindig tartok magamnál ionizált folyadékot, meg megbeszélem orvossal, hogy mi kell ilyen helyzetben.


Ennyit tudok tenni - HA elfogadom most a rosszat, és nem később kerülök olyan helyzetbe, ahol idősebbként csak még nehezebb lesz hozzászoknom az ilyen helyzethez/főnökhöz.


Egyébként mindenkinek köszi!

2015. szept. 21. 12:06
 8/17 A kérdező kommentje:

"Ha emiatt meghal valaki vagy súlyosabban megsérül azért hatalmas árat kell fizetnie a cégnek"


Nem cég, hanem egyesület : (http - nemetkor-dot-hu/index-dot-php-per-hu)

Ebből fakadóan jegyzőkönyv sincs itt.


Szerintem nem tudok semmit csinálni. =( Max. az egyik kollégám itt kineziológus, majd ha a nap folyamán felidegesít a főnök, vagy olyan munka, amihez nincs alapból kompetenciám, megkérem, hogy nyugtasson le, hogy szívrohamra kevesebb legyen az esély.


Egyébként talán az is lehet, hogy mivel előtte kávéztam - rendszeresen nem szoktam - most bepörögtem, és túlreagálom.... (?)

2015. szept. 21. 12:11
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég furcsa nézeteid és értékrended van!
2015. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért szerintem az nem ilyen általános, hogy ilyen körülmények között kell dolgozni, hogy ezért ne válts munkahelyet.
2015. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!