Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A magyarok közt miért van...

Electroman75 kérdése:

A magyarok közt miért van ennyi önjelölt villanyszerelő?

Figyelt kérdés
Az itteni és a barkácsolás kategóriában lévő kérdéseket szemezgetve találom a jobbnál-jobb kérdéseket, válaszokat. Bármiféle szakmai tapasztalat nélkül nekifognak házat-lakást átvezetékelni, vezérlésekbe bele buherálni. Félelem nélkül keverik az érintésvédelmet,de még sorolhatnám. A híradó tele van elektromosság okozta lakás tüzekkel,amit a barkácsolás okozott. Nem lenne egyszerűbb szakembert hívni? De ez nem csak erre a szakmára vonatkozik!
2015. okt. 14. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csóróság miatt leginkább.
2015. okt. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem csak önjelölt villanyszerelők vannak itt. Életem egyik legnagyobb hibája volt mikor itt egy kérdés alatt egy srác írt hogy jönne burkolni olcsón. Eljött, felrakott 7 sor csempét. Elkért érte 6 ezret. Aztán éjjel arra keltem hogy a csempék lezuhantak. Konkrétan majdnem az összes a falról...
2015. okt. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A csempés meló sem rossz,de tudod egy leesett csempe még senkit nem rázott meg,nem égett le a ház tőle, mint egy rosszul kivitelezett kötéstől. De persze bosszantó a te problémád is.
2015. okt. 14. 01:03
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem hinném hogy a csóróság miatt. Megveszik a vezetéket, csöveket, szerelvényeket, utána meg megy a szakipar:)). Néha a sírás kerülget amikor látom miket művelnek. Csak 1 példa nézzétek meg.

[link]

2015. okt. 14. 01:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálják a pénzt a szakikra, Amerikában sok helyen ennek a szöges ellentéte a jellemző, ott füvet nyírni is felbérelnek valakit.
2015. okt. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően az alábbi okok összefonódásával magyarázható:

1. nincs pénzem

2. van, de sajnálom, még más s..ggéből is sajnálom a lóf...szt, más fogához verem a garast, annyira garasos vagyok

3. majd én megmutatom, mindenhez értek, mert én vagyok a férfi a háznál, a Jani meg a mekkmester.

4. a szakértelem ócska bolsevista trükk, úgyis hülyék hozzá, az orvos se ért hozzá, majd én megoperálom magam

5. És mindezek felett: a rossz tapasztalatok. Mert hát melyikünket nem csapott még be vállalkozó? Hány, de hány úgynevezett "szakember" van, aki egy vékony kalap sz..rt se ér, de pofája hatalmas, a marka meg végtelen. Kétféle "mesterember" van: aki tényleg ért hozzá, meg aki azt mondja. Én az első fajtával elsősorban nem az ára miatt vagyok nem kibékülve, hanem azért, mert mivel ért hozzá, be van táblázva, megígéri, de nem jön, megbeszélt időpont csúszik, amelyik meg nincs betáblázva, na, az sokszor olyan is (ez alól az inkább félig-meddig hobbiból dolgozó nyugdíjasok a kivételek csak).

2015. okt. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Éppen lakást újítok(újíttatok fel), szerettem volna egy konnektort pár méterrel arrébb rakni.


Kértem ajánlatot villanyszerelőktől, a 99%-uk közölte, hogy ilyen kis munkát nem vállal el, az egész lakást átvezetékeli szívesen, de mivel az pár éve készült, így pénzkidobásnak érezném egy 5 éves rendszer teljes cseréjét. Az az egy szaki, aki megcsinálta volna, annyit kért, hogy megállt bennem, még akkor is durva, ha mondjuk azt mondom egy Bp-en beüli kiszállás 10k, és a maradék a munka.


Fogtam vettem hozzá kevesebb mint 1000 forintnyi alkatrészt, és megcsináltam magam, mivel összességében nem agysebészetről beszélünk. Nos, ezért.


(amúgy vízvezetékkel ugyanígy jártam, egy csöpögő mosógép csapot kellett volna cserélni, erre a méretre a vízvezeték szerelő urak már nem mozdulnak rá, pedig 10 perc melóról beszélünk, nekem legalábbis ennyi idő volt a végén, de isten látja lelkem, szívesebben bíztam volna szakemberre, mint én izguljak, hogy milyen szerszámot vegyek, és megcsinálom e úgy, hogy nem áztatom szét a lakást).

2015. okt. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. Nincs pénz

2. Nem vállalja

3. Vállalja, de majd jövő hónapban, vagy mégsem jön el, eltűnik stb. te meg üldögéljél a sötétben vagy xy nélkül hetekig, mire lesz valami.. aha


Amúgy én nem sok elektromosság miatti lakástüzet látok a tévében.


Ami még nálad biztos kiveri a biztosítékot az az, mikor valaki a gáz főzőlapját, vagy a gáztűzhelyét maga köti be. A bekötést úgy kell érteni, hogy tulajdonképpen a már eleve ott lévő sárgacsövet ő tekeri rá az új termékre. Ezért a szerelő nálunk pl. 15 ezeret kérne, meg várjam már ki, mire ráér. Egyszer fizettem érte. A második főzőlapnál úgy voltam vele, hogy hagyjuk. A főzőlapom árának a felét kérte volna el a felcsavarásért.

2015. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!! Az utolsónak: az elmúlt 1 hónapban csak a mi városunkban 2 ház és 1 lakás égett ki elektromos hiba végett.
2015. okt. 15. 03:35
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ami elektromos tűzről hallottam a környéken, és nem sokról, de hírekben végképp nem, az mind olyan volt, hogy kb. 50 éves rendszerben volt tűz. Na hát, az nem attól volt, hogy önjelölt villanyszerelő volt a tulajdonos.
2015. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!