Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Amerikából vásároltam hajsütők...

Amerikából vásároltam hajsütőket (olyan nincs Magyarországon), valamint hajszárítót is. Viszont kint 110V van, nálunk 220V. Lenne kérdésem ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval csak akkor tudtam meg, hogy 110V-osak, amikor már megvásároltam őket. Ezért ugye kell egy feszültségátalakító. Na most....van ugye a transzformátor és van ilyen feszültségátalakító is. Linkelek be róluk képet. Nem akarom a nagy trafót megvenni, mert ha utazom, akkor hurcolgassam magammal.....a feszültségátalakító viszont sokkal kisebb tőle, praktikusabb.


A hajsütőkkel nem lenne gond, mert 200W a legnagyobb közöttük, viszont a hajszárító 1875W.


Kérdésem az lenne, hogy az a közvetlenül a konnektorba dugható feszültség átalakító is jó lenne nekem? Biztonságosan használhatnám vele a hajszárítót?


Transzformátor

[link]


Feszültségátalakító

[link]

[link]


2015. nov. 21. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Papír szerint igen, de mire gondolsz pontosan a biztonságosan alatt? Mindkét átalakítónál írva vagyon, hogy hajszárító (is), és hogy 2000 W.
2015. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az kavart be nekem nagyon, hogy aki itt volt, villanyszerelő, mondta hogy ehhez transzformátor kell. És az nem kicsi, meg olyan 10-12 kg. És én utána ahogy keresgéltem, megláttam ezeket, amik árban is és méretben is jobbak lennének számomra. Csak attól félek, hogy nem-e csak ráírják, hogy oh....lehet vele használni kütyüket 2000 wattig, aztán mégsem. A transzformátor nagy, a feszültségátalakító kicsi. Ezért félek megvenni, hogy tényleg elbír-e majd 1875 wattot.
2015. nov. 21. 16:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Bajnok, ne a transzformatorrol meg az atalakitorol csatolj kepet, hanem a hajsutodrol! :DDD


En az USAban elek. Van egy Conair hajsutom. A kis feher matrican ami ra van ragasztva rajta van, hogy 220V/110V 50Hz/60Hz.


Ennyi informacio szukseges csak ahhoz, hogy tudjam, hgy a hajsutom "intelligens" es felismeri a magyar es az USA aramot. Vagyis amikor hazalatogatok es viszem a hajsutot, akkor CSAK egy ilyen kis mutyurre van szuksegem, amivel be tudom dugni otthon a falba:


[link]


par szaz forintos muanyag vacak


Mi van a hajsutod/szaritod matricajara irva? Ha a fenti 220V/110V info, akkor tudod hasznalni USAban es Europaban egyarant, csak a muanyag bigyo kell hozza, hogy a falba be tudd dugni. Ez visszafele is mukodik. Ha magyar "okos" hajsutodet kihozod, egy hasonlo muanyag bigyora van szukseged hogy itt hasznalni tudd.

2015. nov. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!