Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptopot keresnék újan,...

Laptopot keresnék újan, milyet lenne érdemes?

Figyelt kérdés
Kb 150 000 ft -ba gondolkodom, többet most nemhiszem h tudnék rászánni. Fotós munkákhoz, Filmkészítéshez, vágáshoz (esetleg játékokhoz) lenne rá szükség. Jó lenne ha akadály nélkül vinne olyanokat mint Adobe Premier, Photoshop, Sony Vegas, ezek lennének a fontosak, meg ugye memória ami fontos. de paraméterkhez, videókártyáhkhoz annyira nem értek. Olyanokról hallotam h ehhez 8 GB RAM lehet kéne de szerintem elég 4 GB-s is elég lesz az asztali gépünket nézve. i5 ös processzorról is mondtak dolgokat de ilyen különbségekhez nem nagyon tudnék hozzászólni, mi az előnyösebb. igazából csak hogy új és Windows ami biztos részemről. Valakinek valami ötlet, mit érdemes, hol? :)

2015. nov. 21. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem keveset szánsz rá, persze ez baromi soktényezős. Azt is érdemes tudnod, hogy a hordozható i5 nem ekvivalens az asztalival. Ha rám hallgatsz és nem feltétlenül muszáj hordoznod akkor asztalit vásárolsz. Főlehg Lightroomban és PS-ban dolgozom (i7 4790, 16GB DDR3, GTX960, SSD) és bizony így is kevéske néha amikor 3ezernél is több képből álló Lightroom katalóguson dolgozom. A játék meg egy külön történet. Baromi erőforrásigényes.
2015. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha fotóra/videóra használod, akkor a RAM-on ne spórolj. menni fog kevesebb RAM-mal is, de akkor a Ps, Pr, stb elkzdenek chachelni a merevlemezre, ami lassítani fog minden műveletet. ráadásul egy asztali gépben lehet több és nagyobb merevlemez, így jobban elfér és meg is lehet osztani a lemezek között a cachelést, amik gyorsítják a dolgot. laptopnál általában nem nagyon van egynél több háttértár és az sem szokott túl nagy lenni.

szóval 8GB RAM nem olyan sok, ne spórolj rajta.

2015. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt nem írtam oda h mindenképpen a hordozhatóság miatt lenne fontos az új gép, mivel iskolában nincs elég gép egyszerre több csoportnak, így valamelyik mindig kivan onnan tolva. Meg itthon is jobb lenne ha a néha hajnalig tartó saját munkákkal nem zavarnám az ősöket a nappaliban, hanem eltudnék vele különölni a szobámba is, vagy utazásnál csak simán filmezni. :) De köszi a válaszokat :D Esetleg ezek ismeretében egyéb ölet/ajánlat? :)
2015. nov. 22. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!