Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED villogtató elektronika...

LED villogtató elektronika extra alacsony fogyasztással?

Figyelt kérdés
1db 5mm-es nagy fényerejű LED-et kellene villogtatnom úgy, hogy kb. 1.5 másodpercenként villanjon egy rövidet. Mindezt egy 3,6V-os lítiumelemről, ami 14.5Ah és legkevesebb 3 hetet kell villognia egy elemről. Tehát követelmény lenne az extra alacsony fogyasztás, ezért FET-es áramkörre, esetleg CD4011-re gondoltam, de várok jobb ötleteket, konkrét kapcsrajzot! Köszönöm a segítséget!

2015. nov. 24. 18:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Egy mikrokontroller vezérelt komoly cucc hatását kell keltenie, az 50%-os kitöltési tényező nem elfogadható, tehát a sima villogó LED kiesett! Úgy kellene villognia, hogy sok szünet, rövid villanás - sok szünet, rövid villanás.
2015. nov. 24. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez extra alacsony fogyasztás. Ha a led folyamatosan világítana, és 10mA-t venne fel, akkor is kb. nyolc hétig világítana egyfolytában.

Neked az LM3909 IC-re van szükséged. Kifejezetten 1 db led villogtatására fejlesztették extrém kis fogyasztással.

[link]

A 0,77 mA átlagfogyasztásnak köszönhetően a LED kb. két évig villogna a lítium elemedről.

2015. nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

" 14.5Ah " - Tuti?? (Gépjármű akkunak elegendő belépő szinten kb. 40 Ah - ennek kb. harmada lenne 14.5Ah ami gyanúsan nagy.)

Tartok tőle, h. egy tizedesvessző tévedésről lehet szó ...:

14.5Ah helyett 1450 mAh = 1,45 Ah

Sajnos ha ráhibáztam a tévedésre, akkor

semmiképpen sem fog 3 hetet villogni.

2015. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tartok tőle, h. összekevered az akkumulátort az elemmel. :) 30 éve foglalkozok elektronikával, tudom mit írok le.

Első kommenthez: Ma utánanéztem az LM3909-nek, már majdnem tökéletes, (és most jön a de) sajnos a kitöltési tényezőt nem én állítom be. Ahogy írtam is, fontos a kitöltési tényező aránya, vagyis sok szünet- rövid villanás.

2015. nov. 25. 17:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, én tévedtem!
2015. nov. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, tudom milyen elemről beszélsz, a Sonnenscheinnek voltak ilyen elemei D méretben 17 Ah, 2D méretben 34 Ah kapacitással. Hálózati feszültséggel nem rendelkező helyeken szoktak műszereket működtetni velük, például gázfogyazstásmérők, stb.


Az LM3909 pedig pont neked való. Ha csakugyan elektronikával foglalkoztál volna, tudtad volna értelmezni a PDF-et. 300 uF kondival 1 Hz a villogás, maximális freki 300nF-al, 1,1 kHz, nagyobb kondival lemehetsz akár 0,5...0,25 Hz-re is. A kitöltési tényezője 0,6% körül van, 350 uF kapacitással 6 ms a villanás időtartama. 1 s szünet, 6 ms villanás, ez szerintem már elég rövid. Nagyobb kondenzátorral ezek az idők nőni fognak, lehet akár 10 s, 600 ms is.

2015. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

LMC7215

Egy lítium gombelemről talán elmegy 2 évig.

Elég jó?

Ja, a helyedben nem írtam volna oda hogy 30 év.

Elég ciki.

2015. nov. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha nem lesz más, kipróbálom az LM3909-et.
2015. nov. 26. 17:25
 9/9 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Minek szórakozni az elektronikával, ha készen kapod a villogó LEDet?


7. kerület Vörösmarty utca 5. HR-elektronika.


Üdv.

2015. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!