Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek ez hamis termék...

Szerintetek ez hamis termék lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az e-bayen találtam egy terméket:

[link]


Itt 8 ezer forint, itthon pedig 19 ezer. Ahogy néztem a termék kínából van, így elég gyanús, hogy valami lemásolt áru lehet. Szerintetek? Ti megrendelnétek a helyemben?

Másrészt: Ha megrendelem 8 ezerért, akkor terhel engem további költség? Vám, vagy ilyesmi? Azt írja, hogy a szállítás az ingyenes.


Szóval röviden:

-Szerintetek hamis ez a termék?

-Ha megrendelem, terhelhet e bármi más költség?


2015. nov. 29. 02:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A véleményeket olvasd el:

[link]

2015. nov. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Amit linkeltél, azok hivatalos boltból valóak, amik nem lehetnek hamis termékek. Amit én linkeltem, az kínából való, és a kérdés az, hogy valódiak-e.
2015. nov. 29. 03:29
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg hamis, mint minden más "márkás" termék ami ebayen keresztül kapható.

Alapjáraton rendelésnek nem lenne plusz költsége, általában ajándékként adják fel a csomagokat, de ha ráírják az értékét (ritka, ha árat írnak akkor is kevesebbet mint amennyit fizetsz) akkor előfordulhat, hogy más vámkategóriába esik. Nem vagyok benne biztos, hogy mennyi ez az érték, de talán 8ezer körül van és azután adót kell fizetni. Ha pedig hatalmas balszerencséd van és valóban hamis a termék, plusz ellenőrzik a vámon akkor megfoghatják és elkobozhatják azt, mivel hamis cuccokat vásárolni illegális.


Az utóbb felvázolt eset nagyon ritka, személyesen még nem találkoztam olyannal akinek a csomagja így végezte volna, pedig van aki telefont is ebayről vett.


Ha neked belefér az, hogy a termék minősége esetleg kifogásolható, akkor nyugodtan megrendelheted.

2015. nov. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

"Itt 8 ezer forint, itthon pedig 19 ezer."


Az Ebay-en a haszon 7500 forint rajta, a termék kb 500 forintot ér.



"Ahogy néztem a termék kínából van, így elég gyanús, hogy valami lemásolt áru lehet. Szerintetek?"


Á, az eladó Chenghejian aki Guangzhouban, Kínában lakik, eredetit rendel 19 ezerért és 8-ért árulja ingyen postával.

Azt is csak azért írta oda hogy az eredeti doboza nincs meg, de helyette eredeti szövet szatyort ad hozzá, nehogy valaki félreértse a dolgot.

2015. nov. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Te hogy lehetsz ekkora kretén? De ha még eszed is lenne, azt mondom oké, de akkora hülyeségeket beszélsz... Nem úgy gondoltam, hogy megveszi az eredetit 19-ért, majd eladja 8 ezerért... Pont kínában elég nagy divat az, hogy ha ott gyártanak valamit, ez esetben ezt a terméket, akkor azt nagy mennyiségben le is szokták nyúlni, így nekik szinte ingyen van, és ezért adják áron alul. De több lehetőség is van. Vannak termékek amik olcsóbbak bizonyos országokban, mint itthon, annak okai viszont változóak.
2015. nov. 29. 18:49
 6/12 anonim ***** válasza:

2: De ha a drágán vett eredeti áru is szar, akkor miért érdekel egyáltalán?

Még ha 300 Ft-ba kerülne se érné meg, hogy az ember rááldoz X órát a megvételére, és akkor 1 hetet tudja használni, mert tönkremegy.

2015. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A mostani fejhallgatómra is jöttek olyan értékelések, hogy amint levették a fejükről ketté tört. Nekem már 2 éve van ez a fejhallgatóm, és még csak meg sem repedt, pedig számtalanszor ejtettem már le. Egyszerűen normálisan kell levenni a fülest, nem szét nyitva a két oldalát, és szétfeszíteni és úgy levenni, hanem csak simán megfogod az egyik oldalát és előre fele lehúzod. Így nem fog eltörni.
2015. nov. 30. 18:19
 8/12 anonim ***** válasza:
De ha már van és jó, akkor meg minek kell új?
2015. dec. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem a törésre panaszkodnak, hanem arra, hogy a mikrofon hamar tönkremegy, van, akinek egy hét alatt már, de 2 éven belül biztos.
2015. dec. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olvasom tovább... a hangszóró is hamar tönkremegy, azt panaszolják.
2015. dec. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!