Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tehetek feljelentést a...

Hogyan tehetek feljelentést a NAV-nál?

Figyelt kérdés

A vateráról rendeltem egy cipőt, amire azt mondta az eladó hogy eredeti, de mikor megérkezett hozzám kiderült, hogy nem az. Mikor szóltam neki hogy így nem tartok igényt a cipőre, nem válaszolt semmit. Telefonon nem tudom elérni. Újan érkezett kínából, és ahogy láttam elég sokan rendeltek már tőle. Szerintem ezt üzletszerűen csinálja, de lemerem fogadni hogy nem fizet adót sem. És emellett még hamis termékekkel is kereskedik.

Hogyan lehet a NAV-nál feljelentést tenni?

Díjköteles?

Van esély arra, hogy rövid időn belül vissza kapom a pénzem?

Vagy egyáltalán lehet magánszemélyt feljelenteni?


Aki segít, annak nagyon köszönöm.



2013. máj. 6. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
converse cipő mi? az a helyzet, hogy vagytok annyira hülyék, hogy elhiszitek, hogy 2-3k-ért eredetit kaptok....
2013. máj. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem converse cipő! Egy nike air max 90 cipő volt egész pontosan. De én nem azt kértem, hogy ítélkezz hanem hogy segíts. Ha az nem megy akkor...
2013. máj. 6. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezügyben a rendőrségnél kell feljelentést tenni, nem a NAV-nál, de arra ne számíts, hogy emiatt gyorsan visszakapod a pénzed, az jó esetben is több év, ha egyátalán látsz belőle valamit a per végén.

Jobban jársz, ha megmondod az eladónak, hogy ha nem fizeti vissza a pénzed, akkor mész a rendőrségre, a hamis termék miatt, hátha ettől megijed.

2013. máj. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hamis termékeket is lehet a NAV-nál jelenteni, mióta megszűnt a VPOP.


Amúgy had jegyezzem meg, hogy mégis mit vártál egy KÍNAI cipőtől, ami teszem azt töredéke volt az eredeti árnak?!

2013. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindent KÍNÁBAN gyártanak. Az eredetit és a hamist is. Az, hogy KÍNAI nem jelent semmit önmagában...
2013. aug. 13. 21:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez valóban így van. A hazugság ott van, hogy a nyugati cég, aki kínában gyártat nagyon komolyan őrzi a termékeit és gyakorlatilag lehetetlen, hogy a gyártósorrol lekerüljön egy márkajelzéssel ellátott - jelen esetben - cipő. De általában az is nagyon-nagyon- NAGYON ritka, hogy ugyan arról a gyártósorról lekerüljön mondjuk brand zéróként egy márkás cipő márkajelzés nélkül.


Tudom, hogy aki ilyen hamis sz*rokkal üzérkedik ezt mondja hogy "jajj tezsvírem, ez is ádidasz meg konzerv há' ugyan ott gyárcsák". Csak ez az esetek 99,9%-ában nem igaz és pusztán egy silány hamisítványról beszélünk.

2013. aug. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!