Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 3 VOLT-ra lenne szükségem...

3 VOLT-ra lenne szükségem /elötebocsátom, hogy nő vagyok, türelem! / nem akarok elemekkel bibelődni, keresnék olyan fajta adaptert vagy tápot amiből kinyerhetem úgy a folyamatos 3 V ellátást, hogy :?

Figyelt kérdés

EZ A KÉRDÉSEM : van nekem itthon egy csomó régebbi telefon töltö /jók/ meg a fene tudja milyen bizbazok :) /szintén jók, tehát nem veszélyesek/ esetleg tudtok-e olyat javasolni ami lehetséges az ember környezetében és felhaszálhatom. Ami 3 V-ot ad.Most nincs kedvem mindegyiket megkeresni, megnézni ezért kérdezem, hogy mit érdemes keresni ha egyàltalàn van olyan egy àtlag háztartásban.

A végét átforrasztanám./és csak akkor tenném ha 100% biztos vagyok a dolgomban!/



2015. nov. 29. 19:33
 1/7 A kérdező kommentje:

Ami egészen pontosan kell nekem:


3V/ 0.02A/0.06W

2015. nov. 29. 19:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Nokiás tőtők szoktak lenni 3V és 0,3A környékén.
2015. nov. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Most egy nagyítóval végignéztem néhány telefontöltő adattábláját...mind nagyobb. Még a 3310-s is 3,6v,régi Sony 4,samué is több...ezek évtizedes töltők.

Ha a konkrét célt megírnád,-lehet,hogy valakinek lesz ötlete.

2015. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mivel kicsi teljesítményről van szó, az is egy megoldás, ha sorosan forrasztasz hozzá egy ellenállást. Ebben az esetben nem kell a 3V (bármilyen jó ami 3V fölött van). Az ellenállás értékét pedig egyszerűen ki lehet számolni pl.ha van egy 3,6V-os adaptered ahhoz egy 33 Ohmos ellenállás kell.(1db ellenállás kb 10-15 Ft)
2015. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm!


Már csak azt lenne jó tudnom, hogy mi az az "ellenállás" és leginkább hogy hol , milyen boltban kérjem ( ahol nem néznek hülyének és tuti van is :))


2 db ceruzaelemet váltanék ki vele karácsonyi világitó szépségben ( disz de nem a fára , akárhova ) mert a fene sem fogja 3 naponta cserélgetni benne az elemeket!

Nem kinai , hanem normál dolog ma vettem :)

2015. nov. 29. 20:58
 6/7 anonim válasza:
Elektronikai alkatrész boltban kapható. Így néz ki: [link]
2015. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) köszönöm!
2015. nov. 29. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!