Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jelátvitelre szolgáló kábelnél...

Jelátvitelre szolgáló kábelnél számít, hogy mekkora ellenállású?

Figyelt kérdés

Csak mert nagyon árnyékolt kábelre van szükség, és nem tudtam jobbat, mint az RG58-at, ez aztán tényleg árnyékolt, viszont 50 Ohmos ... egy "sima" kábel hány Ohmos szokott lenni?

(sőt, csináltam egy másikat, RG6-ost, az meg 75 Ohmos)


Vagy van egyáltalán jelentősége?



2015. dec. 6. 08:23
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
a jelátvitel minőségében számíz vmit?
2015. dec. 6. 08:24
 2/29 anonim ***** válasza:

Az 50 és 75 ohm nem az ellenállása, hanem a hullámimpedanciája.


[link]


A jeltől függ, hogy számít-e.

2015. dec. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

jó és a jelnek a mijétől függ? mert alapvetően egy annyira érzékeny jelről van szó, aminek pont ezért kellett durván árnyékolt kábel, mert csak egy picike elektromos bezavarás és kész vége, megölte.

szal hogy érted?

2015. dec. 6. 08:48
 4/29 A kérdező kommentje:
jó és ellenállás és hullámimpedancia között mi a különbség? vagyis az ellenállás= impedancia, nem? de az a hullám az mi benne?
2015. dec. 6. 08:49
 5/29 anonim ***** válasza:
MILYEN jelet akarsz milyen hosszan eljuttatni? Optikai kábel lenne a legjobb, nem?
2015. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Olvasd el a hamwikis cikket, ott szépen leír mindent. Egyébként nem a jel nagyságától függ, hanem a frekvenciájától. Például egy audiojelnél nem számít. Itt több Mhz frekvenciájú jelekről van szó, amit illeszteni kell.
2015. dec. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
hát igen, sztem is illesztési gond lesz, viszont megoldani az életben se fogjuk. egy kondi mikrofon jelét kell átvinni, és egyszerűen tehetetlenek vagyunk, mint bele toldunk csak 3 m-t, máris olyan zavarást szed össze, hogy téboly, pedig már próbáltuk 6-szorosan árnyékolt kábellel is.
2015. dec. 6. 10:58
 8/29 anonim ***** válasza:

Nem, ott nem lesz illesztési gond. Mint írtam, az a több Mhz-es jeleknél van. Itt más probléma lesz. A mikrofon és a mikrofonerősítő típusát is jó lenne ismerni.


Egyébként első körben megpróbálnám közvetlenül a mikrofonnál erősíteni a jelet, és utána ezt tovább erősíteni, így talán kevesebb zajt szed össze. Az sem kizárt, hogy az egész rendszer földhurkos, akkor is búg. Az árnyékolóharisnyát meg mindkét végén testre kell kötni, ha ez kimarad, akkor is zajos tud lenni.

2015. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

hű na itt van több dolog is (a típust sajna nem ismerem de rákérdezek):


1, "Egyébként első körben megpróbálnám közvetlenül a mikrofonnál erősíteni a jelet, és utána ezt tovább erősíteni, így talán kevesebb zajt szed össze.


--erre már gondoltam, csak hogy is mondjam, az én műszaki ismereteim nem igazán elegendők ahhoz, hogy megtápláljam ott kapásból pl 2 ceruzaelemmel, mert nem tudom, hogyan kössem be. (pedig azért gondoltam rá, mert gyári videomikrofonoknál látom, hogy ez a megoldás, és ha rögtön az elején kapnak tápot, akkor szép tiszta a hang)


2," Az sem kizárt, hogy az egész rendszer földhurkos, akkor is búg. Az árnyékolóharisnyát meg mindkét végén testre kell kötni, ha ez kimarad, akkor is zajos tud lenni."


-- ez meg egy örök vitatéma. nem vicc, még technikusok is vitatkoztak ezen. próbáltuk úgy, hogy XLR kábel esetén a három szálat külön vittük és csak a másik végén kötöttük össze az árnyékolást és a negatívot, így elég jó is lett (ellenkező esetben meg csak zúgás volt), viszont jack dugós kivitelben ha rögtön az elején is és a végén is rákötöm az árnyékot a mínuszra, egyszerűen meg se nyekken, mintha valami zárlatot csinálnánk vele ...


Nem tudsz linkelni esetleg egy bekötési rajzot ehhez a kezdeti megtápláláshoz, ha benne vagy a témában és nem túl nagy feladat? ugye van a mikrofon kondi kapszulából kijövő + és - két szál, na de egyszerűen pl a pluszba toldjak bele egy táplálást sorosan kötve?


Még annyi h tuti a bezavarással van a gond, ugyanis beltéren valami pokoli a zavar amit összeszed de kültéren majdnem zajmentesen működik ...

2015. dec. 6. 14:43
 10/29 anonim ***** válasza:

Azért kellett volna a típus, hogy tudjak ajánlani egy előerősítőt.


Az hogy az árnyékolóharisnyát testeljük, nem vitatéma, Akkor működik jól.


[link]


Itt is láthatod, hogy minden csatlakozónál jelölik hova kell kötni az árnyékolást.



[link]


Ez egy egyszerű mikrofon előerősítő, olcsón után is építhető. Viszont a kondenzátormikrofonnak szüksége van eleve tápellátásra, amit jó esetben a mikrofon előerősítője ad (fantomtáp) Ez esetben nem lesz jó a linkelt kapcsolás sem. Tehát csak tudni kéne a mikrodon és az keverő/előerősítő típusát is.


Ha a probléma egyébként földhurok, akkor ráadásul lehet akármilyen jó a kábeled, az brummogni fog, amíg meg nem szünteted az okát.


[link]

2015. dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!