Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Annak mi értelme van, hogy a...

Annak mi értelme van, hogy a MÁV olyan nagy QR kódot tesz az otthon nyomtatott jegyre, higy a kalauzol alig vagy sehogy nem tudják beolvasni a telefonjukkal?

Figyelt kérdés
Ha egyszer a rövid számsor (CIV) is alkalmas az azonosításra, akkor miért nem azt QR kódolják?

2015. júl. 3. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Igazából nincs azzal a QR kóddal baj, hanem a jegyvizsgálók értik meg igen nehezen, hogy nem elég csak a 20%-át beledugni a telefonba, hanem úgy kell beállítaniuk, hogy a piros keretbe az egész kód beleférjen.

És pl nem a fülke sötétjében, szigorúan napfénynek háttal olvassák le, hanem esetleg ablak mellett, a fülkeablaknál, vagy a folyosói ablaknál, neadjisten a program megfelelő gombját megnyomva a telefon LED-jét használva....


Sokkal egyszerűbb szerencsétlenkedni, jó hangosan panaszkodva az utasnak, hogy mekkora szar ez és ő mennyire utálja az ONYJ-t meg azokat is aki ilyet vesz....


Tapasztalatból beszéltem.... :-/


De nem kell aggódni, tegnaptól elindult a JÉ projekt éles üzeme, hamarosan vadiúj jegykiadó gépekkel lesz ellátva minden kalauz és pénztár, amiken valódi vonalkódolvasó lesz nem telefon kamerával kell leolvasni, és ezzel megváltozik a helyzet.

2015. júl. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is olvastam valahol, hogy van ilyen projekt.

Azt nem tudod mikor indul élesben?

2015. júl. 3. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg abban a kódban benne vannak a menetjegyed alapvető adatai (valamilyen módon kódolva), hogy ha nincs online kapcsolat az adatbázissal, akkor is tudják ellenőrizni.
2015. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, de szerintem ehhez sem kellene ekkora adattartalom.
2015. júl. 4. 11:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Gondolom valami olyan kódolást alkalmaznak, ami miatt ekkorára nő az adattartalom... Meg hát ki tudja, mit tárolnak. Igazából a rendszer fejlesztőit kellene megkérdezni. Nyilván nem feltétlenül optimális a rendszer, de ezzel nehéz kezdenünk bármit is.
2015. júl. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként hozzáteszem, hogy én is simán be tudom olvasni a telefonommal, igaz nem olcsó telefonom van.
2015. júl. 4. 11:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt mondta egy kalauz, hogy a most tesztelés alatt lévő kódolvasó még a mostani telefonoknál is rosszabb.. :-(
2015. júl. 12. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!