Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A karácsonyi fényfüggöny...

A karácsonyi fényfüggöny izzói a használat során megbarnultak, ezért a fénye is sárgásabb fehér helyett. Mással történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Nem volt olcsó a fényfüggöny, majd tízezer forintba került, beltéri (Dekortrend forgalmazza). Nem használtuk egész nap, csak esténként, az ablakon lóg. Az izzók vége sötétbarna, némelyik már-már fekete lett átlátszó helyett, először azt hittem, ráégett a por, de nem jön le. Olyan, mintha a melegtől megégett volna az anyag belülről. Merjük jövőre használni? Ne merjük? A fénye így sárgásabb, de rendesen világít.

2016. jan. 15. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Izzós a fényfüggöny vagy LED-es?
2016. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha izzó, akkor elkezdett a wolfram-gőz kicsapódni az üvegbúra belső felén. Ezzel együtt az izzószál is fogyni kezdett, csökken a teljesítménye.


Persze aki 2015-ben izzós fényfüzért vett, azt nem igazán tudom megérteni.

2016. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
0%

"Persze aki 2015-ben izzós fényfüzért vett, azt nem igazán tudom megérteni."


Pont most érdemes izzósat venni, amikor sok nemnormális veszi a méregdrága LED-est. :) Vagy az izzós sokat fogyaszt? :)


Kérdezőnek: Az előttem szólónak lesz igaza abban hogy valószínűleg a végét járja (izzószál szép lassan párolog).

De ennek nem az izzós mivolta az oka és nem a LED a megoldása. Itt egyszerűen arról van szó, hogy rosszul van méretezve. Az egész ipari hulladék, rossz minőség.

Ettől persze használhatod jövőre is amíg tönkre nem megy. Gondolom izzók sorba vannak kötve. Ha az egyik kiég, akkor elalszik az egész füzér.

2016. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ááááá kedvenc szakártónk itt is megjelent.

Te mindenhez értesz? Mert belepofázni belepofázol ha kellé ha nem, de a számítástechnikai témákon kívül használhatót még nem olvastam tőled: Tán ott kéne maradni.

Nem tudom milyen krosztály vagy, de talán emlékszel Mekk Elekre: mindennel próbálkozott, aztán a végén kiderült hogy a szabáshoz még ért is...


Gondolom otthon faszenes a vasaló, teknőben mos, és lóval jár...


Szóval inkább a normális ledeset kell venni, mert olcsóbb. Azt nem kell évente megvenni.

2016. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kérdező vagyok. Nagyon köszi mindenkinek a válaszokat. Az van ráírva a dobozára, hogy beltéri toldható fényfüggöny, 144 darab fehér izzó, 200 x 10 cm fehér kábel, 90 W.


Én egyébként személy szerint nem rajongok a LED-es fényért. Az ágyunk támlájához van felragasztva egy LED-es öntapadó fénycsík, többszínű, távirányítós. Néhány éve vettem a Tchibóban, most már tulajdonképpen használhatatlan, ugyanis egyik színt sem képes rendesen produkálni. Fehérre állítva sárga és piros összevissza színkavalkádú, de a többi szín sincs rendben. De ugyanez látszik a vadiúj négyes metró LED-fényeinél is (ott is egy csomó lámpa már most ki van égve a peronon), vagy akár a sarki péknél, ahol a fénycsík szintén kiégett egy év alatt. Lehet, hogy energiatakarékos, de nem tart sokáig, az tuti.

2016. jan. 16. 18:06
 6/6 Szirty ***** válasza:

Szia kedvesem!


"Ááááá kedvenc szakártónk itt is megjelent.

Te mindenhez értesz? Mert belepofázni belepofázol ha kellé ha nem,"


Mit is szeretnél közölni velem? Vergődsz... vergődsz, nagyon vergődsz, de nem értem.


"Gondolom otthon faszenes a vasaló, teknőben mos, és lóval jár..."


Rosszul gondolod. Ez biztosan nagyon meglep.


"Szóval inkább a normális ledeset kell venni, mert olcsóbb. Azt nem kell évente megvenni."


Van itt több is. Izzós amelyik több mint 10 éves. Semmi baja, köszöni jól van. Még soha nem égett ki izzó benne.

De ettől még az vesz led-est aki csak akar. Pusztán attól még nem feltétlenül b@romarcú! Ugye tudod mi az? :-D


Szép estét! :)

2016. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!