Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor teljesítménye?

TheCruve kérdése:

Transzformátor teljesítménye?

Figyelt kérdés

Van otthon pár darab transzformátorom.

Nincs róluk adat. Hogyan tudnám kiszámolni a teljesítményüket?

Van olyan amelyiknek a Szekunder oldalán több kivezetés van, mindegyiken más-más feszültséget mérek.


Azt tudom hogy P=U*I

A szekunder oldali üresjárati feszültséget kell megszoroznom a maximális Árammal?

Hogy mennyi a max I azt hogyan tudom megmérni?


2016. febr. 8. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
A max áramot nemigazán tudod megmérni. Arra következtetni lehet a vasmag keresztmetszetéből és a tekercselőhuzalok átmérőjéből.
2016. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Egyébként egy akkumulátor töltő építése van folyamatban.

12V-os 155Ah-s akkumulátort szeretnék vele tölteni, ezért lenne fontos hogy melyik trafót építsem bele.

2016. febr. 8. 10:43
 3/6 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Primer feszültségeket és bemeneteit ismered?

Mekkora a huzalának átmérője.

Mekkora a kimeneti feszültség, mekkora a huzal átmérője?

Illetve van-e kép a trafóról.


Üdv.

2016. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Rendesen" méretezett tr-nél, mint #1 írja, a vasmag keresztmetszetéből.
2016. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az egyik trafót sikerült lemérni:

Palmieri Robin transzformátor


Vasmag: 35x26mm


Primer: 3 bemenet


1. 230V huzalátmérő: 0,3mm, 3 szál van kivezetve

2. 115V huzalátmérő: 0,3mm, 4 szál van kivezetve

3. 100V huzalátmérő: 0,3mm, 3 szál van kivezetve


Szekunder: 3 kimenet


1. 12V huzalátmérő: 0,7mm, 1 szál van kivezetve

2. 13V huzalátmérő: 0,3mm, 3 szál van kivezetve

3. 50V huzalátmérő: 0,3mm, 3 szál van kivezetve

2016. febr. 9. 09:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg milliméterben ekkora a vasmag keresztmetszet, akkor egy 10W körüli trafócska lesz. A 0.7-es huzal miatt sem lehet sokkal több, max 1.5A körül. A kérdés, hogy ennyitől melegszik-e.
2016. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Érdemes e lecserélni a 100wattos,12 voltos halogén izzóm hagyományos transzformátorát a mai elektronikus transzformátorra?

Egy régi orosz transzformátor működteti a vetítőm izzóját, ami biztos hogy nagyon megbízható, de nagyon zúg. Ez helyett szeretnék egy mai elektronikus trafót tenni, ami hangtlan és állítólag sok előnye van. De van e valami hátránya a klasszikus trafóhoz képest?

Egy 220-12V transzformátorra az van írva, hogy min.50W terhelhetőség. Ez mit jelent?

Mi történik akkor, ha ennél "kevesebb" fogyasztót kötök rá?

Csináltam egy Graetz hidat, hogyan tovább?

12v-hoz csináltam egy graetz hidat + van rajta egy kicsi kondenzátor is. Jól működik minden, csak a baj, hogyha elektromágnest kötök rá még akkor is rezeg valamennyire. Hogyan tudom azt megoldani hogy egyáltalán ne rezegjen?

Transzformátornál, hogy kell kiszámolni az induktív reaktanciát?

Adott egy trafó: ~230 V 50 Hz-ről van működtetve, primer menetszáma(N): 700, vasmagkeresztmetszete(A): 2 cm^2, vasmaghossz(l): 10cm, pri. tekercs keresztmetszete(A): 7cm^2, pri. tekercs hossza(l): 4.5cm, q0= 4*pí*10^-7-en, qr= ~2000 Képletek: Induktivitás:...

Mekkora a transzformátor bemenő teljesítménye? Mekkora a kimenő teljesítmény? Mekkora a hatásfok?

Egy transzformátor hatásfokát( a mechanikai hatásfokhoz hasonlóan) a kimenő és a bemenő teljesítmények arányaként határozhatjuk meg. Egy transzformátort vizsgálva a következő mérési eredményeket kaptunk: primer áram: 31 mA, primer feszültség: 5.9 V| Szekunder áram:...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!