Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akvárium fütő berendezés...

Akvárium fütő berendezés fogyasztása?

Figyelt kérdés
Abba kérnék segitséget, hogy ha az akváriumba 200W-os fütő testet raknék akkor az kb mennyi áramot fogyaszthat el egy hónapba? Hány órát megy egy nap a melegitő? Ha 25-28 fokos vízet akatok és a helységbe kb 23 fok körüli hömérséklet van.
2016. márc. 2. 12:31
 1/6 Osynho ***** válasza:
Nem mindegy, hogy 30, vagy 300l vizet kell fűteni. :-)
2016. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
240 literes! :)
2016. márc. 2. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

hát nézd meg egy nap mennyit megy...szerintem napi max 1 órát megy.

Minek akarsz olyan meleg vizet?

Állítsd be 24 fokra a termosztátját a fűtőnek azt annyi...milyen halak mellé akarod berakni?

2016. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi rengeteg víz huszonakárhány fokon tartásához kb. fél napig fűteni fog, ez pedig 12*200=2,4kWh naponta, ez kb. 130Ft naponta.
2016. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most akarom meg csinálni az akváriumot hogy pontosan milyen halak lesznek benne azt még nem tudom. Csak nem tudom, hogy hány órát mehet egy nap, amikor be áll a bizonyos hömérséklet az akváriumba.
2016. márc. 2. 16:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem fog kevesebbet fogyasztani egy kisebb teljesítményű fűtő sem, mert ha te adott hőmérsékletű vizet akarsz, akkor (hasamra ütök) a 200W-s 1 óra alatt fűti fel, ez 0.2kWh, a 100W-os meg két óra alatt, ez is 0.2kWh.


240L-hez kell a 200W-os fűtő, az pedig hogy mennyit fogyaszt, a hőmérsékletektől függ.

2016. márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!