Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HDMI elosztónál a passzív is...

HDMI elosztónál a passzív is tuti működik? Vagy ez mitől függ? Nem csinálja azt mint az usb-elosztó/hosszabbító?

Figyelt kérdés

kinéztem egy olyat h 3 be és egy közös ki, és váltogatni lehet köztük, na de passzív. és jóval drágábban meg látom, hogy vannak olyanok amelyekhez van külön tápellátás is.


Most akkor működik a passzív is ls a HDMI kábel visz neki annyi áramot, amennyiből tud dolgozni vagy csakis aktívot vegyek?



2016. ápr. 24. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk a dolgot.

Az USB ez esetben rossz példa, hiszen abból passzív módon nem tudsz leágazni. Ott nem csak egy irányba megy jel mint a TV esetében, ott kommunikáció folyik, két irányban. Tehát több eszköz összekapcsolásakor nem tudni hogy kinek szól az infó. Ezért az USB elosztó (HUB) irányítja az infókat a megfelelő helyre, ennek működéséhez a buszról fogyaszthat áramot, vagy lehet külső táplálású (ez a gyakoribb).

A HDMI egy multimédiára kifejlesztett csatoló. Számos típusa van, az analóg mellett digitális jeltovábbításra is képes.

Ezeket a jeleket lehetséges kapcsoló érintkezői segítségével váltogatni a kívánt csatlakozók között, ehhez nem kell áram, de a mechanikus érintkezők alkalmazása érintkezési hibákat vihet a jelbe, ami minőségromláshoz vezethet.

De lehetséges rábízni egy elektronikára, ami a megfelelő helyre irányítja a jeleket, érintkezési hibáktól mentes módon. Ehhez plusz tápfeszültség kell az elektronika működtetéséhez. Cserébe pontos és megbízható(bb).

A kábelból egyik módszer sem vesz el áramot.

2016. ápr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Ehhez plusz tápfeszültség kell az elektronika működtetéséhez. Cserébe pontos és megbízható(bb).

A kábelból egyik módszer sem vesz el áramot."


de akkor miért nem vesz el, hát te is írod? :( nem értem ....


oké az usb nem a legjobb példa, tudom, de most akkor merjek olyat venni aminek nincs külső tápja vagy ne?

és figy, milyen mechanikai? ez egy olyan darab h egy kis gombot nyomogatva mindig váltogatja, hogy melyikhez viszi tovább a jelet, azaz sztem eleve elektronikával oldja meg és nem mechanikusan ebben az esetben.

na de azon is megakadtam hogy a hdmi analóg jelet is továbbít? én azt hittem, az teljesen digitális ...

2016. ápr. 24. 16:20
 3/3 A kérdező kommentje:

ahogy nézegetem, aza lényeg h van-e amplifier vagy sincs.

na oké de ez mennyire fontos? szal itt nem csak elektronikus vagy mechanikus ide-oda kapcsolgatásról van szó, hanem ezek szerint jelerősítésről is. csak így értékek nélkül nehéz eldönteni h amplifier nélkül mennyi a veszteség ...

2016. ápr. 24. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!