Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megérné kifúrni a hangfal...

Megérné kifúrni a hangfal dobozát?

Figyelt kérdés

Szereztem 2 szép Videoton Altus F4-et. Gyönyörűen szólnak, csak a mély hanggal van bajuk. Amint fentebb tekerem a basszust furcsa, mondjuk úgy "ütődő" hangot hallok a dobozból. A hangfalon sehol nincs nyílás amin keresztül távozni tudna a termelt levegő, amiből persze sok van. Erre gyanakszom, hisz amikor leveszem az előlapját a négy illesztési helyen nagyon durván nyomja ki a levegőt. Megérné megfúrni a hangfal hátulját hogy ki tudja vezetni a termelt levegőt? Apósom szerint igen, méghozzá a két mélynyomó közé. Mit gondoltok, nagyon elmebeteg ötlet? :). Feleslegesen nem akarom tönkretenni őket, mert nagyon szép állapotban vannak. Az nem lehet, hogy túlfeszeltük, mert 50 W-os erősítőről hajtom és a max terhelés 100 W. Csatolok egy képet is róluk, aki esetleg nem ismerné ezt a típust:

[link]



2016. jún. 16. 20:35
 1/6 anonim válasza:
Nem hinném hogy ekkora hangfalon segítene, ráadásul ha valami baja lesz akkor a garancia nem lesz érvényes mivel kifúrtad :/
2016. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Garancia??? 90-es évekből származnak :D
2016. jún. 16. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Fúrkálással csak eladhatatlan lesz és és tönkre is teheted, jó nem lesz, az biztos. Ha nem tetszik, add el.
2016. jún. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 vatafak ***** válasza:
hasonló van nekem is ősOrionból, eszembe sem jutna kilyukasztani nagyon korrektül szólnak. nem lehet hogy vmelyik hangszóróval van baj? ha elenged a pille vagy a mágnesnél található membrán akkor tud dübögni vagy hörögni. Ja és az impedanciája stimmel az erőlködővel?
2016. jún. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
8 Ohmos, úgy ahogy az erősítő is .:)
2016. jún. 17. 11:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben ahogy közelebb mentem hozzá hallottam, hogy nem a hangszóróból jön a hang, hanem maga a doboz dübörög. Ebből következtettem arra, hogy túl nagy odabent a nyomás.
2016. jún. 17. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!