Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Baj, ha szkeptikus vagyok a...

Baj, ha szkeptikus vagyok a felhőtárhelyeket illetően?

Figyelt kérdés

Szeretném úgy tárolni a képeimet, hogy ne a telefonomon legyenek, mert kevés a hely, viszont nettel mindig el tudjam őket érni. Erre pedig megoldás a felhőtárhelyek egyike. Viszont nekem valahogy nagyon nem tetszik az ötlet, hogy a személyes képeimet valahol egy rávoli szerón tartsam. Oké, tudom hogy senkit se érdekelnek, de engem akkor is zavar. Egyszerűen nem tudom elhinni hogy 100% biztonságosak:/

Ti is vagytok így? Vagy mi a véleményetek erről? Muszáj lesz rávennem magam?

Köszönöm a normális válaszokat.



2016. jún. 18. 18:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én a telefonomhoz kaptam ingyen felhőtárhelyet és nekem nagyon bejön. Amúgy meg valószínűleg nagyobb biztonságban vannak a képeid a felhőtárhelyben, mint a telefonodon.
2016. jún. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én sem bízom a felhőkbe. Egy otthoni FTP szerverrel megoldhatod a tárolást, amit elérsz bárhonnan. Vagy vegyél a telódba nagyobb SD kártyát.
2016. jún. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem tárolok semmit a felhőben.

SD kártyán minden elfér.

2016. jún. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem baj, jogos az aggodalmad, hisz:

* az ingyenességgel együtt járhat, hogy az adataidat - még ha nem is "gonosz célra", de statisztikailag - felhasználják

* a túl nagy publicitásuk miatt jobban ki vannak téve támadásoknak - és bár ők azért mindent megtesznek a fájlok védelmének érdekében - így könnyen megeshet, hogy illetéktelenek kezébe jutnak az állományaid (lásd az amerikai színésznők képeinek kiszivárgása az iCloudról: [link] )


Ha mégis felhőtárhelyen szeretnéd tárolni az állományaidat, titkosítsd eleve azokat - ehhez egy szimpla 7Zip tömörítőprogram is alkalmas, ami tud AES256-os titkosítást; de vannak más megoldások is, mint például a BoxCryptor ( [link] ) vagy a CloudFlogger ( [link] ) vagy a Tresorit ( [link] ) - a gépeden (egy egyedi jelszóval/kulccsal), és úgy másold fel a felhőtárhelyre.


Így ha illetéktelenek hozzáférnek a tárhelyhez, csak titkosított állományokat érnek el, amihez viszont a Te jelszavad/kulcsod kell, ami nincs meg nekik.

2016. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

pontosan mi is a félelmed? attól félsz, hogy mások hozzáférhetnek a képeidhez és vissza tudnak élni vele? ez ugyanúgy megtörténhet a telefonon tárolt képekkel is, pláne, ha nem a belső memórián tárolod, hanem SD kártyán. elég csak elhagynod, vagy ellopniuk a telefont/kártyát.

ugyanakkor pl. az adatvesztés kockázata sokkal nagyobb a csak egy helyen, a telefonon tárolt dolgoknál, mint a felhőben tárolt dolgok esetében. mert ugye, ha a telefon+kártya elveszik, ellopják, akkor nem csak mások hozzáférhetnek a dolgaidhoz, de ráadásul te meg nem férsz hozzájuk. ha csak elázik, meghibásodik, tönkremegy, akkor ugyan mások nem férnek hozzá, de számodra ugyanúgy elvesznek a telefonon tárolt dolgok, amik szintén okozhatnak neked veszteséget.

egyébként, ha a külső hozzáféréstől félsz, akkor a telefonodat, vagy a számítógépedet akár távolról is ugyanúgy feltörhetik, ha nagyon akarják és a telefonodon tárolt dolgokhoz is hozzáférhetnek. szóval, ha nagyon hozzá akarnak férni a dolgaidhoz, akkor az sikerülhet is.


vannak bizonyos kockázatai a felhő tárhelyek használatának. például nem mindegy, hogy milyen dolgokat töltesz fel. a meztelen képeket, szex videókat és egyéb érzékeny információkat célszerű eleve vagy fel sem venni, vagy nem a telefonon/felhőben tárolni. ugyanakkor, ha fontos számodra, hogy valami meglegyen és számodra minél könnyebben elérhető legyen, akkor a felhőnek komoly előnyei vannak.


nyilván neked kell eldöntened, hogy számodra mennyire fontos, vagy mennyire előnyös, ha kényelmesen, könnyen gyorsan bárhol bármikor el tudsz dolgokat érni, módosítani tudsz és az elvesztésétől se kell félned, ha eltűnik egy telefon, szemben annak kockázataival, hogy esetleg más valaki hozzáférhet - illetve a kiválasztott szolgáltatástól függően eltérőek lehetnek ennek a külső hozzáférésnek a kockázatai.


hétköznapibb dolgokra (táj, kocsi, macska és kaja fotók, stb) az általános használatú felhő szolgáltatások teljesen jók lehetnek.


a fontosabb, nagyobb érzékenységű, vagy akár kritikus fontosságú üzleti, személyes és egyéb információkat meg lehet olyan magasabb biztonsági szintű fizetős, vagy akár saját felhő szolgáltatásokban tárolni, amiket valószínűleg kevésbé tudnak/akarnak feltörni, mert eleve nem is ismerik annyian, vagy nem is tudják, hogy létezik (mint például egy saját szerver).


az üzleti életben is egyre többet használnak felhő szolgáltatásokat. csak nem mindenhol ugyanazokat, amiket a legtöbb átlagos otthoni felhasználó. szóval nem önmagában a felhő a kérdés, hanem hogy milyen az a felhő.


a legfontosabb kérdés, hogy mi mennyire fontos számodra, mik az igazi félelmeid, problémáid és azokat milyen módszerrel és milyen szolgáltatással lehet leghatékonyabban megoldani, feloldani.

2016. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Szirty ***** válasza:

Egy dolog hogy a telefonon tárolt képekhez hozzáfér más ha elhagyod vagy ellopják a készüléket.


Egy másik dolog hogy idegen ingyenes szerveren távol tárolt képekhez hozzáférhetnek mások ha az a tárhely nem megfelelően biztonságos.


Ez a két kockázat teljesen más.


Egy harmadik dolog pedig az, hogy a távoli szerveren az azt üzemeltető személyzet akkor is hozzáférhet a tárolt adatokhoz ha nem törték fel.

2016. jún. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
persze hogy ez mind más, de anélkül nem lehet véleményt alkotni, hogy tudnánk, a kérdezőnek mik is a szempontjai, amik miatt aggályai vannak - meg azt sem tudjuk, hogy mennyi és milyen mélyreható ismerettel rendelkezik a témában, vagy a fenntartásai abból adódnak, hogy nem tud eleget pl. titkosítási lehetőségekről, privát felhők lehetőségeiről, stb...
2016. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Eléggé jártas vagyok az informatika dolgaiban, legalábbis ilyen téren. Úgy értem hogy nem tudok programozni, sem 3D animálni, de vannak ismereteim titkosításban, felhőkben, oprendszerekben. Tehát tudom miről beszélek. A problémám csak az, hogy nem tudom a biztonságérzetet (a felhőben lévő képeimre vonatkozóan) a kényelemmel együtt érezni.

Természetesen eszembe jutott hogy feltöltés előtt itthon titkosítom 7zippel a képek mappáját, de nekem arra lenne szükségem, hogy telefonról tudjam ezt tenni minimális szarakodással:/

2016. jún. 19. 11:28
 9/15 anonim ***** válasza:
sztem. -es nekem minden kepem fent van gugli felhobe- nem kell mindent felszinkronizalni.. foleg nem nagyon privat kepeket azokat meg telefonon sem kell tartani.. a tobbi meg.. hogy le vagyok vagy vagyunk fotozva parommal itt vagy amott ahol jartunk miert lenne gaz ha "esetleg" ki is kerulne nyilvanosra?
2016. jún. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem király...alig várom, hogy teljesen rááljunk erre és lényegében nekünk felhasználónak ne legyen hardver a kezében. Legyen ez telefon,konzol,gép stb.

Miért?

1.)Végre nem fognak az emberek azon veszekedni, hogy melyik a jobb..mivel mind ugyan olyan jó lesz csak a kinézet lesz a más és az ugye relatív.

2.)Nemszoktam semmi kompromitáló dolgot tárolni..pöc-sömről képek,jelszavak stb..szóval kicsit sem aggódom emiatt.

2016. jún. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!