Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Fira nevű youtube videós...

Fira nevű youtube videós mikor és miért ábrándult ki ilyen szinten a természetfeletti világból?

Figyelt kérdés
Mikortól kezdve tartja komplett baromságnak ezt az egészet, és miért hangsúlyozza ezt ki minden videójában?

2016. jún. 16. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is feltűnt, hogy az utóbbi években - sajnos - sokan elfordultak a természetfelettitől.

Az Ezo TV-s h*lyeségek számomra is szánalmasak/viccesek, de ez nem jelenti azt, hogy nem létezik a spirituális világ.

Sok az emberekben a gyűlölet és 100%-osan csak a tudományban hisznek.

Megvan a tudománynak is a fontos szerepe, de jobb lenne, ha más területekre összpontosítana.

Egyébként is, a tudósok is elismerik például azt, hogy nagy eséllyel vannak a miénken kívül fejlett kultúrával/társadalommal rendelkező bolygók (hatalmas az univerzum).

2016. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2013. február 18-án.
2016. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1, ebben igazad van. Vagyis inkább: sok komoly ember fordult el, vagy egyáltalán fel sem tételezi, hogy nem csak a tudomány, a tárgyi világ létezik, ezzel párhuzamosan tömegek fordultak az ezotéria felé az internetnek és a bulvár-ezotériának "hála". Nézek időnként valóságshowkat kíváncsiságból, és csak fogom a fejem, hogy mennyi - egyébként síkhülye - ember "energetizál", "gyógyít", meditál, gondolkozik pozitívan és mennyire mindennapi kifejezés lett az elengedés például, ezekkel lenne a legkisebb baj mondjuk, ha nem pontosan ellentétesen viselkednének azzal, mint amiben elvileg hisznek. Amíg elmesélik egymásnak, szép, aztán, pont a műsor természetének köszönhetően elég hamar előjön a valódi énjük.

A legnagyobb baj szerintem tényleg a rengeteg ezo-bulvár, értelmes ember vagy elkerüli ezeket, és nem hagyja kizökkenteni magát, vagy, ha alapvetően távolabb állt ettől, egyszerűen elfordul az egésztől, amit valamennyire meg is tudok érteni, a fentiek fényében.

Vannak tudós, orvos ismerőseim, akik persze nem (mind) hisznek száz százalékosan, de, és ezt nagyon bölcs hozzáállásnak tartom, azt mondják, nem helyezik olyan magasra önmagukat, hogy kizárják ezeket a dolgokat, és ki merjék mondani, hogy ők értik az univerzumot, és minden (eddig) bizonyítatlan elméletet fellengzősen elvessenek. Még ha nem is érdekli őket különösebben a dolog. Ezt tartom a legintelligensebb hozzáállásnak, a nyitott ember ilyen, aztán az élete folyamán majd eldől, lesz-e köze ezekhez a dolgokhoz, vagy sem.

2016. jún. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

20:30

(Első válaszoló vagyok.)

Egyetértek veled.

Igen, sajnos a bulvármédia egy negatív/"vicces" képet fest/alkot a nagyközönség számára az ezotériával kapcsolatban. Ebből kiindulva sok ember számára ez a témakör egy lényegtelen h*lyeség lesz.

Ami azt illeti, sajnos bennem is van sok gyűlölet (és szeretet is), egy ideje negatív a hozzáállásom sok dologhoz az életben, de sok spirituálisnak nevezhető "élményt" megéltem már a kevéske 23 évemhez képest. (Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy tapasztalt lennék.)

Örülök, hogy vannak ilyen orvos-ismerőseid.

Az orvoslással kapcsolatban úgy vélem, hogy meg kellene találni az arany középutat a nyugati- és keleti gyógymódok között, ötvözni némi spiritualitással a kettőt. Nagyon tisztelem Dr. Papp Lajos doktor urat.

2016. jún. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

A felébredt, spirituális embereket semmi és senki nem tudja elfordítani az útjától. Jól néznénk már ki, ha Jézust, Buddhát vagy Mohemmedet egy kis rinyáló ember, egy Fira/Fika el tudta volna téríteni. A kis Fira/Fika soha nem volt útkereső, ő csak azt várta, hogy átvezessék mások ezen az úton. Minden tanító azt mondja, hogy az úton igen, elvezetlek ha követsz engem, de a kapun neked kell belépned. Fira erre nem volt hajlandó. Gyáva volt belépni, összeomlott, ezért gyalázza istent és a természetfeletti világot. Nem képes felfogni és megérteni, hogy ők csak eddig segíthették az útján. Én menekülök az ilyen emberektől.


Hogy mennyi ilyen kis önértékelési zavarokkal küzdő kapzsi ember fordul meg az ezotérikus világban, akinek végül nem jön be a számítása, sem nézettségben, sem íróként könyvet eladni nem tud, és főleg nem abból gazdagodni....teli van a net, az ilyen önjelölt kis szcsimbókokkal,akik a kudarcaikat istenre kenik. Ne foglalkozzatok velük, ti csak menjetek tovább azon az úton, amit úgy éreztek, hogy számotokra van kijelölve.

2016. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én hiszek a mágiába mint a tudomány által fel nem térképezett területben. De Fira álláspontjával nincs bajom, sőt szerintem is szkeptikusnak kell lennünk, nem szabad fűbe, fába isteneket meg szellemeket látnunk ősember módjára.

Amúgy ha Jézust vagy Mohamedet sikerült volna letéríteni az útjukról az tényleg sok problémát megoldott volna (inkvizíció, keresztes háborúk, ISIS stb.)

2016. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Az egyik nap nem lőtte be magát, nem is ivott, és józanul kezdte szemlélni a világot.
2016. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad ilyen felületes emberekkel törődni.
2016. jún. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

7. és 8. jót nevettem a kommenteteken.

igazatok van :)

2017. febr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!